Хто побачить мир?

Німеччина та Франція можуть надіслати своїх військових в Україну для охорони місії ОБСЄ. Водночас самих спостерігачів підозрюють у співпраці з терористами

фото: AP
У РНБО підбили підсумки перемир’я, яке формально почалось 5 вересня. 
“Вдалося звільнити із заручників кілька сотень військових та мирних жителів, відновити військову техніку, отримати нову, запустити зміни на підприємствах оборонної промисловості… Вдалося перегрупувати наші сили, провести більше глибоку розвідку. Крім цього, вдалося завершити третю хвилю мобілізації”, – заявив 6 жовтня речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.
Він також заявив, що станом на “ранок українські військові ні на метр не відійшли від тих позицій, про які йшлося і був підписаний перший протокол 5 вересня у Мінську”. От тільки ЗМІ, посилаючись на карту АТО, яку РНБО публікує щодня, звертають увагу на те, що українські військові втратили контроль за значною територією. 
Зрештою, очевидно, що підписане із терористами перемир’я, є не більше аніж папірцем, умови якого не виконуються. На вихідних російські бойовики традиційно продовжили обстріли позицій сил АТО. І вже традиційно, наймасштабніші атаки бойовики вели на донецький аеропорт. 
Ніхто у західному світі не збирається гинути за український інтерес. Поки що усі роблять голосні заяви та все ж оглядаються на Росію, яка залишається країною №2 за ядерним потенціалом у світі
За інформацією групи “Інформаційний опір”, тільки за неділю терористи 50 разів нападали на українські позиції, при цьому двічі знову безуспішно намагались взяти аеропорт у Донецьку. Також повідомляється, що на Донбасі триває ротація російських військових, яких там перебуває близько трьох тисяч. Також РФ перекидає нову бронетехніку в Україну, зокрема і до донецького аеропорту.
О другій годині ночі на понеділок російські бойовики припинили масові обстріли. До цього часу, за інформацією РНБО, тільки за добу загинув один український військовий і ще 13 були поранені. 
“Виходити з того, що за місяць перемир’я суттєво зменшилась кількість загиблих і звільнено з полону понад тисячу людей, поза всяким сумнівом у ньому є сенс… За цей час Україна отримала шанс на переобладнання і переформатування армії… Ситуація на сході України за місяць перемир’я хвилює багатьох світових лідерів і вони відкрито закликають Росію вивести свої війська з Донбасу. Проте ніхто у західному світі не збирається гинути за український інтерес. Поки що усі роблять голосні заяви та все ж оглядаються на Росію, яка залишається країною №2 за ядерним потенціалом у світі”, – зазначає директор Центру суспільних відносин Євген Магда, повідомляє “Укрінформ”.
Тут зазначимо, що нині важливою є діяльність моніторингової місії ОБСЄ, за допомогою якої визначаються кордони територій, контрольованих українськими військовими та російськими бойовиками на Донбасі. Проте виникає багато питань до місії ОБСЄ. Зокрема, не так давно представники ОБСЄ спростували обстріл свого автомобіля з боку російських бойовиків, про що повідомляли в РНБО. 
Для кращого моніторингу ситуації представниками ОБСЄ в Україну вже доставили два безпілотники, поки вони ще в Києві. А ще два таких апарати в Австрії чекають на транспортування в Україну
Українські журналісти звинувачували міжнародних спостерігачів у тому, що вони моніторять лише дії наших військових. Окрім цього, російський Перший канал продемонстрував відео, на якому терористи безперешкодно сідали в автівку ОБСЄ. В цій організації вже визнали, що підвозили сторонніх людей у камуфляжі і вибачились за цей інцидент.
Водночас речник спеціальної місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків заявив, що вони пробудуть у нашій країні ще півроку і спростував зв’язки з терористами. “Це дезінформація, яка шириться через соціальні мережі. ОБСЄ не співпрацює з “ДНР” та “ЛНР”, – сказав Боцюрків, передає Радіо Свобода. Він також повідомив, що для кращого моніторингу ситуації представниками ОБСЄ в Україну вже доставили два безпілотники, поки вони ще в Києві. А ще два таких апарати в Австрії чекають на транспортування в Україну.
Окрім цього німецьке видання Bild повідомляє про те, що 200 тамтешніх десантників готуються до відправлення в Україну для охорони місії ОБСЄ. До них можуть долучитись і французькі військові. “Ми вивчаємо з Німеччиною, як ми можемо разом посилити моніторинг припинення вогню і буферної зони”, – заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан в інтерв’ю RTL.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.7686 / 1.57MB / SQL:{query_count}