В самопроголошених, ніким не визнаних республіках на Донбасі вже давно є міфічні уряди і парламенти. Путінські маріонетки назвали себе їхніми очільниками, продукують якісь папірці і називають їх офіційними документами…
Абсурдність рішень, які начебто ухвалюють у “ДНР” та “ЛНР”, зашкалює: терористи вирішили провести 2 листопада свої парламентські вибори та вибори глав республік. Про це повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на представників “ДНР” та “ЛНР”.
“Найімовірніше, буде обрано 100 депутатів. Кандидати висуватимуться за територіальним принципом шляхом збору підписів. Для висунення кандидатів у депутати потрібно буде зібрати не менш ніж тисячу підписів жителів округу”, – описує виборчу ініціативу терористів Андрій Пургін, так званий перший заступник прем’єра “ДНР”, інформують РИА Новости.
Водночас у групі “Інформаційний опір” повідомили, що бойовикам у підконтрольних їм населених пунктах уже віддали наказ готувати списки виборців і залякувати всіх, хто не має наміру йти на це “волевиявлення”. Ні на йоту не сумніваємось, що терористи вдадуться до репресій – у них там свої порядки. В РНБО кажуть, що бойовики вимагають по 2000 гривень від усіх чоловіків призовного віку, які виїжджають до РФ, за довідку від так званої комендатури.
Останні заяви російських бойовиків на Донбасі про власні парламентські вибори ще більше ставлять під сумнів мирний план Порошенка. Нагадаємо, 16 вересня ВРУ на закритому засіданні ухвалила закон про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донбасу терміном на три роки. Цим документом, з-поміж іншого, в деяких районах Донецької та Луганської областей призначались місцеві вибори на 7 грудня. Гроші на них повинні були взяти з резервного фонду держбюджету.
Бойовикам у підконтрольних їм населених пунктах уже віддали наказ готувати списки виборців і залякувати всіх, хто не має наміру йти на це “волевиявлення”
Повноваження депутатів місцевих рад і посадових осіб на Донбасі, відповідно до ухваленого ВРУ закону, не можуть припинятись достроково. Обрані органи місцевого самоврядування мали б отримати безпрецедентні в Україні повноваження – аж до формування власної “народної міліції”, призначення прокурорів та суддів і можливості напряму укладати договори з РФ. Розуміємо, що в цьому випадку Порошенко за дивною логікою пішов на величезні поступки терористам. Самі ж терористи після цього заявили, що їм не потрібні місцеві вибори, бо в них уже є парламенти. А тепер, як бачимо, готують вибори до цих парламентів.
Щоправда, і оточення Порошенка не надто вірить у можливість проведення місцевих виборів на Донбасі, називаючи 7 грудня умовною датою. Та й, зрештою, і з самим законом про особливе самоврядування Донбасу досі не все до кінця зрозуміло: точно не відомо, про які саме окремі райони Донбасу йдеться. У законопроекті, виданому українськими парламентарями напередодні голосування 16 вересня, вказано, що межі цих територій повинна визначити ВРУ окремим рішенням.
А потім уже, після голосування, в текст оприлюдненого на сайті ВРУ закону були внесені зміни і вказано, що межі територій із особливим статусом визначає керівник Антитерористичного центру при СБУ. Цього тижня текст закону на парламентському сайті знову змінили, повернувшись до першої редакції. Зазначимо, що станом на учорашній день спікер тільки готувався підписати цей документ, а раніше заявляв, що підписуватиме лиш те, за що депутати голосували у сесійній залі.