Ющенко не хоче коаліції

А Литвин обіцяє не допустити дочасних виборів і каже, що більшість таки існує

А Литвин обіцяє не допустити дочасних виборів і каже, що більшість таки існує

lytvyn.jpgПрезидент Віктор Ющенко категорично проти утворення коаліції трьох за участю фракцій НУ-НС, БЮТ та Блоку Литвина.

Про це після закінчення зуст­річі Президента з фракцією НУ-НС повідомив нардеп Анатолій Гриценко.

За його словами, Віктор Ющенко категорично заперечив "коаліцію трьох", натомість він висловився за формування у парламенті ситуативної більшості для ухвалення тих чи інших законів. "Але він не всіх переконав", - наголосив А. Гриценко.

Водночас Президент досить чітко пояснив депутатам, що він проти проведення дострокових виборів.

Тим часом інший народний депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна, розповідаючи про зустріч, зауважила, що Президент не бачить сьогодні перспективи подолання наслідків економічної кризи за допомогою створення коаліції НУ-НС, БЮТ та Блоку Литвина. Вона додала, що глава держави хоче провести "круглий стіл" за участю усіх політичних сил, які без попу­лізму виробили б кроки для подолання наслідків кризи.

"Питання коаліції - це 335-те питання, яке зараз просто не актуальне. Нема про що говорити", - сказала К. Ляпіна, додавши, що сьогодні "немає ніякої віри, що уряд Тимошенко буде виконувати те, що записано в коаліційній угоді".

Однак на зустріч до Гаранта прийшли не всі депутати його фракції. Половина, зібравшись на засіданні, схвалила текст коаліційної угоди.

"Ми прийняли рішення про те, щоб підтримати коаліцію "Національного розвитку, стабільності та порядку" (у складі БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина), й доручили Борису Тарасюку підписати коаліційну угоду від імені фракції", - повідомив представник фракції НУ-НС Віктор Шевчук.

Щобільше, Гарант вимагає передбачити у проекті Держбюджету видатки на дострокові вибори.

"Президент сподівається, що цьому тандему (уряд і парламент) все ж вдасться стабілізувати економічне становище держави, - заявив голова Секретаріату Президента Віктор Балога. - Однак як стимул до результативної роботи у Державному бюджеті наступного року мають бути передбачені видатки на позачергові вибори".

"Без цієї статті Глава держави не підпише бюджет, щоб реальність переобрання Верховної Ради була вагомим застереженням для майбутньої коаліції від популізму, бездіяльності та безвідповідальності", - зазначив Балога.

"Новообраному спікеру парламенту не варто починати свою діяльність на цій посаді з риторики кандидата в президенти і роздавати наліво-направо критичні зауваження", - додав він.

А от Голова ВР Володимир Литвин виконувати доручення Секретаріату Президента не має наміру. "Є Верховна Рада, вона працює. Решта - питання політичного смаку, політичних переваг, політичних планів. Але я нікому не дозволю дестабілізувати роботу Верховної Ради й у такий спосіб привнести в українське суспільство ще один виклик - дострокові вибори", - наголосив спікер.

Він укотре запевнив, що оголосив про формування коаліції на законних підставах. Документи, на підставі яких він зробив таке оголошення, опублікують на сайті Верховної Ради. "Верховна Рада почала працювати. Я зробив відповідне повідомлення (про створення коаліції) на основі документів, які мені були подані апаратом ВР із доповненням до цього протоколу. Якщо хтось думає по-іншому - будь ласка. Але коалі­ція оголошена. Якщо буде інша коаліція - з таким же успіхом і про неї буде оголошено", - за­значив Литвин. Він додав, що не розуміє, що саме потрібно депутатам - парламент, який би працював, чи сам процес.

"Я просив би: давайте працювати. Хто не хоче - у того є право на висловлення своєї позиції. А є коаліція чи ні - я думаю, це не суть важливо. Важливо, чи буде працювати парламент", - сказав спікер ВРУ.

Існування більшості у парламенті учора також підтвердила і найбільш зацікавлена у цьому людина - прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9843 / 1.57MB / SQL:{query_count}