Генеральний прокурор Олександр Медведько, Президент Віктор Ющенко і фракція Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді України стали лауреатами у вищих номінаціях антипремії Українського Гельсінського союзу прав людини "Будяк року-2008".
Генеральний прокурор Олександр Медведько, Президент Віктор Ющенко і фракція Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді України стали лауреатами у вищих номінаціях антипремії Українського Гельсінського союзу прав людини "Будяк року-2008".
Про це вчора, в Міжнародний день прав людини, оголосили члени конкурсного комітету антипремії, якою, за словами правозахисників, щорічно відзначають "найгрубіших ворогів прав людини в Україні".
За словами Алли Тютюнник, члена конкурсної комісії, лауреатом першої номінації - "за найбільш грубе порушення прав людини" - став генеральний прокурор України Медведько. Правозахисниця пояснила, що генпрокурор удостоївся антипремії через своє рішення екстрадувати, незважаючи на закон, який це забороняє, і відповідні рішення українських судів, у Російську Федерацію людини (йдеться про громадянина Росії Кузнєцова - "Пошта"), якій був наданий статус біженця.
Президент Віктор Ющенко посів друге місце з номінацією - "за політичне втручання у здійснення правосуддя" - розділили Президент України Віктор Ющенко і фракція БЮТ у Верховній Раді. Як пояснила пані Тютюнник, Президент чинив тиск на суддів і суди шляхом ліквідації Окружного адміністративного суду м. Києва, незаконного, на думку правозахисників, звільнення судді.
Третю номінацію - "найбільш інформаційно закритий орган влади" - лауреатство завоювало Міністерство охорони здоров'я України. "Це пояснюється систематичною відсутністю відповідей на інформаційні запити, систематичні необґрунтовані відмови в наданні інформації і незаконне засекречування переліку відомостей, які Мінохорони здоров'я називає конфіденційною інформацією", - зазначив голова конкурсної комісії В'ячеслав Якубенко.
Четвертої номінації антипремії "Будяк року" удостоївся народний депутат від НУ-НС Геннадій Москаль "за найнебезпечнішу законодавчу ініціативу в царині прав людини і заклики до порушення прав біженців і шукачів притулку, розпалювання ворожнечі". "Народний депутат зробив спробу істотно обмежити на законодавчому рівні свободу совісті і релігії, свободу висловлення поглядів, приватність особи", - констатував Якубенко.
У номінації "найбільш інформаційно закритий орган місцевого самоврядування" лауреатом антипремії комісія визначила Луганську міську раду. "Таке рішення було ухвалене за одностайне ігнорування депутатами міської ради інформаційних запитів, а також відсутність доступу до проектів рішень або вже ухвалених рішень ради і за непублікування їх на сайті ради в Інтернеті", - пояснив Якубенко.