Перегони на тлі силових дій

Соціологи заміряли електоральні настрої українців за місяць до виборів

Лише місяць залишається до позачергових президентських виборів в Україні. 
І хоча нині, на тлі збільшення агресії російських “зелених чоловічків” у східних українських областях і продовження брязкання зброєю РФ на наших кордонах, виникає безліч питань щодо того, чи відбудеться волевиявлення,  виборча кампанія саме в розпалі.

А лідери хто?

Чотири найавторитетніші українські соціологічні компанії – КМІС, Центр Разумкова, СОЦИС і “Рейтинг” – провели заміри підтримки кандидатів у президенти за квітень. Як виявилось, Петро Порошенко впродовж останнього місяця зумів ще більше відірватися від своєї найближчої переслідувачки –  Юлії Ти­мошенко. Зросли рейтинги обох, але в Порошенка – на 8%, а в леді Ю – на 1,3%.
Тож цього місяця рейтинги головних основних кандидатів у президенти виглядають так: за Петра Порошенка готові голосувати 33% всіх опитаних виборців, Юлію Тимошенко – 9,5%, Сергія Тігіпка – 5,1%, Михайла Добкіна – 4,2%, Анатолія Гриценка – 4%, Олега Ляшка – 3,2%, Ольгу Богомолець – 2,5%, Олега Тягнибока – 1,4%. Решту кандидатів нині підтримує менше 1% респондентів. При цьому зауважимо, що невизначеними в політичних симпатіях ще залишаються 14,6% опитаних українців, а 9% не підтримують жодного кандидата.
Також опитування показало, що Петро Порошенко матиме велику перевагу у випадку другого туру президентських виборів. А соціологи впевнено говорять про участь у другому турі виборів Порошенка.  У гіпотетичній парі Порошенко – Тимошенко голоси розділяються так: 49,3% на 12,5%, у парі Порошенко – Тігіпко – 54,3% на 13,5%, а в парі Порошенко – Добкін – 57,5% на 10,8%.
64% респондентів вважають, що Росія намагатиметься зірвати або дискредитувати президентські вибори
І дуже цікаво, що соціологи не лише заміряли поточну підтримку кандидатів, а й попросили українців спрогнозувати переможця виборів (незалежно від політичних поглядів). Питання звучало так: “Скажіть, незалежно від того, кого з кандидатів ви підтримуєте, на вашу думку, хто все-таки переможе на виборах і стане майбутнім президентом України?” Найімовірнішим переможцем у президентських виборах респонденти назвали Петра Порошенка – 38,7%. Перемогу Юлії Тимошенко прогнозують 8,6% опитаних, а Сергія Тігіпко – 2,5%. У перемогу Михайла Добкіна вірить усього 1,9% опитаних українців. Менше половини – 44,3% від усіх опитаних – відмовилося скласти свій прогноз стосовно того, хто стане наступним президентом України. 
Зауважимо, що це дослідження проходило з 9 до 16 квітня. Загалом було опитано 6 200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, але вже без урахування жителів Криму. Похибка дослідження не перевищує 0,8%.

Українці збираються на вибори

Повертаючись до питання можливого зриву виборів в Україні, потрібно звернути увагу на те, що наші громадяни нині проявляють дуже високу електоральну активність. Майже 85% виборців готові чи ймовірніше готові взяти участь у голосуванні. Лише 11% респондентів відповіли, що на вибори не пі­дуть чи ймовірніше не підуть. Ці результати – відповідно до вже згаданого опитування, проведеного спільно чотирма соціологічними компаніями.
А цього тижня з’явилися також результати дослідження, проведеного під егідою Міжнародного республіканського інституту на початку квітня. В результаті також виявилось, що 84% українців вважають, що прийдуть або ймовірніше прийдуть на виборчі дільниці 25 травня. Хочуть це зробити жителі всіх регіонів нашої країни: на заході таких 91%, у центрі – 92%, на півдні – 79%, на сході – 62% респондентів. При цьому 64% респондентів вважають, що Росія намагатиметься зірвати або дискредитувати президентські вибори.
Якщо ж брати до уваги електоральні симпатії українців, заміряні в ході цього дослідження, то 29% респондентів підтримали Петра Порошенка, 13% – Юлію Тимошенко, 6% – Сергія Тігіпка, 5% – Михайла Добкіна, по 4% – Олега Ляшка і Петра Симоненка.
Зауважимо, що це опитування проводилось у всіх регіонах України (за винятком Криму) з 3 по 12 квітня 2014. Вибірка склала 1 200 постійних жителів України старших 18 років, які мають право голосу. Статистична похибка не перевищує 2,8%, рівень досяжності склав 65%.
І насамкінець хочеться зауважити, що два згадані дослідження продемонстрували: наші громадяни не підтримують ідеї федералізації України. У двох випадках понад 70% опитаних висловились за те, що Україна має залишитись унітарною державою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4540 / 1.57MB / SQL:{query_count}