Кривава влада

Стало відомо, що до розгону Євромайдану в ніч з 29 на 30 листопада причетний секретар РНБО Андрій Клюєв

фото: korrespondent.net
Криваві події тижневої давності сколихнули не лише Україну, а й увесь світ. Після того, як “Беркут” по-звірячому розігнав Євромайдан у Києві, на вулиці столиці й інших міст вийшло ще більше людей. Нині мітингувальники разом із повною зміною влади справедливо вимагають і покарання винних у тих подіях. 
У соцмережах з’явля­ються фото без шоломів тих “беркутівців”, які тоді були на Майдані, їх імена та адреси. Громадські активісти також пікетують гуртожитки, в яких проживають спецпризначенці зі своїми сім’ями. А опозиція внесла до Верховної Ради законопроект про ліквідацію спецпідрозділу МВС “Беркут”.
Нині також потроху стає відомою інформація про тих, хто керував операцією спецпризначенців на Майдані. “Українська правда” з посиланням на власні джерела повідомляє, що до розгону молодих хлопців і дівчат причетні секретар РНБО Андрій Клюєв і його перший заступник Володимир Сівкович. Зокрема, про це пишуть журналісти Мустафа Найєм і Сергій Лещенко.
“Джерела розповідають, що до “зачистки” Майдану почали готуватися ще на початку минулого тижня. Клюєв зі своїм першим заступником Володимиром Сівковичем відбирали загони “Беркуту”, яким би доручили брудну роботу. Зрештою, вибір зупинили на приїжджих бійцях із Дніпропетровської, Луганської, Черкаської областей і Криму. Під час бійні на Майдані Володимир Сівкович перебував у кабінеті голови київської міліції Валерія Коряка”, – зазначає “Українська правда”.
Також причетним до цієї операції виявився Анатолій Голубченко, перший заступник голови КМДА, який підписав розпорядження про термінове ввезення під монумент Незалежності комунальної техніки.
Цілком зрозуміло, що все це діялося за наказом Віктора Януковича, який, як виявилось, поки його люди організовували операцію “Беркуту”, (!) полював на кабанів у Сухолуччі, за сімдесят кілометрів на північ від столиці. Поки ж ще залишається не до кінця відомою участь голови АП Сергія Льовочкіна в усіх цих подіях. Після розгону Майдану у ЗМІ навіть з’явилась інформація про те, що він начебто вирішив піти зі своєї посади. Однак цього не сталося. Так само і нардепи, контрольовані Льовочкіним, не голосували за відставку уряду у вівторок.

Чи буде ефективним розслідування?

Зазначимо, що поки влада імітує розслідування розгону Майдану. На допит до Генпрокуратури викликали міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. До речі, він уже заявив, що після всіх кривавих подій не збирається подавати у відставку. 
Тим часом у ГПУ повідомили, що в рамках розслідування кримінального провадження про перевищення повноважень працівниками міліції наразі підозрюваних і затриманих немає.
Водночас зазначимо, що події в ніч на 30 листопада, а також сутички наступного дня, 1 грудня, мають розслідувати і європейські експерти. Таку пропозицію владі й опозиції в четвер вніс Торбйорн Ягланд, генеральний секретар Ради Європи, і сторони начебто домовились.
“Розслідування і його результати повинні бути прийняті всіма зацікавленими сторонами. Група експертів-консультантів для спостереження за розслідуванням складатиметься з одного члена, призначеного опозицією, одного члена, призначеного урядом, і одного члена міжнародного співтовариства. Прозорість і прийняття цього розслідування буде першим кроком до відновлення довіри в Україні”, – зазначено в повідомленні Ради Європи.
На необхідності ефективного розслідування кривавого розгону Майдану цього тижня наголосив і Янеш Ленарчич, директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Про це він заявив  на прес-конференції в рамках 20-го засідання Ради міністрів ОБСЄ, яка відбувалася в Києві.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4663 / 1.56MB / SQL:{query_count}