Українці за ЄС

На заході та у центрі нашої країни євроінтеграцію підтримують 69% громадян, на сході та півдні – 50%

Саме у ці дні вирішу­ється доля Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною. І поки українська влада і далі торгується одночасно як із Європою, так і з Росією, власне українці у своїй більшості підтримують єв­роінтеграцію. 
Що цікаво, наші громадяни виступають не лише за асоціацію, але й за повноцінний вступ у Євросоюз, хоч це питання на порядку денному ще не стоїть (і невідомо через скільки років постане). 
Тим не менше, відповід­но до листопадового опитування DW-Trend, проведеного українським відділенням соціологічного інституту IFAK на замовлення української редакції “Німецької хвилі”, 58% українців висловлюються за вступ до ЄС. І це на 6% більше, ніж торік. Противників приєднання до ЄС нині 31%.

Особливості європейських прагнень

А найважливішим у контексті нинішніх європейських прагнень українців є те, що навіть у традиційно проросійських регіонах, на півдні та сході Україні, 50% респондентів висловились за вступ до ЄС. На заході та у центрі таких людей звичайно більше – 69%.
Також цікаво, що прагнення йти до Європи переважає у всіх вікових групах опитаних українців. Так, найбільший відсоток прихильників вступу до ЄС серед молоді 18 – 29 років (65%), але і серед категорії від 50 до 60 років  такий сценарій підтримують 52%.
Але тут потрібно зауважити, що українці тверезо оцінюють імідж своєї країни у Європі, який, на жаль, не є надто позитивним. Зокрема,  32% респондентів зазначили, що Україну в Європі розглядають насамперед як постачальника сировини та дешевої робочої сили, 27% – як країну, що не відіграє жодної ролі у світі, 19% – як міст між Росією та Європою і лише 14% вважають, що нашу країну сприймають надійним стратегічним партнером. Водночас 49%  опитаних українців вважають, що головна мета ЄС полягає у підтримці економічного зростання і 62% підтримують таку мету. 
47% респондентів думають, що ЄС насамперед переслідує мету територіального розширення (лише 16% підтримують це). Третина опитаних вважає, що метою ЄС є розвиток демократії і свободи слова, а також захист європейських цінностей у світі і розвиток спільної системи безпеки.

Оцінка стосунків

Також українці вважають, що останнім часом відносини між Україною та ЄС покращились. Адже 42% респондентів оцінюють ці відносини як партнерські та дружні. (Ще рік тому таких оптимістів було 28%). Нині нейтральними відносини між нашою країною та ЄС називають 32% опитаних, напруженими – 16%.
Водночас українці чітко помітили погіршення відносин із Росією в останні місяці. Нині лише 28% вважають їх дружніми та партнерськими, а 55% – напруженими або навіть ворожими. А ще торік наші громадяни оцінювали відносини між Україною та Росією абсолютно навпаки.
Листопадове опитування DW-Trend охопило тисячу осіб віком від 18 до 65 років в українських містах із населенням понад 50 тисяч мешканців.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5400 / 1.54MB / SQL:{query_count}