Мільярд на вітер

Майже через рік після парламентських виборів Рахункова палата дійшла висновку: гроші на систему відеоспостереження за волевиявленням витратили даремно

Одразу після того, як ще у липні минулого року тодішній склад парламенту виділив 955,3 мільйона гривень на закупівлю веб-камер для спостереження за перебігом голосування на виборчих дільницях 28 жовтня 2012-го, закрався сумнів: чи допоможуть вони уникнути фальсифікацій. Як виявилось – не допомогли. Ба більше, фальсифікації досягли такого масштабу, що у п’яти округах ЦВК навіть не спромоглися встановити результатів голосування. 
Тільки на цьому тижні у Рахунковій палаті заявили, що кошти справді виділили даремно. “На створення та функціонування системи відеоспостереження на виборчих дільницях під час виборчої кампанії 2012 року неефективно витратили 955,3 млн грн, оскільки, за даними ЦВК, отримані відеоматеріали практично не використовували”, – повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Зазначимо, що тепер влада не знає, що робити з веб-камерами, які залишились після виборів. Спочатку їх обіцяли передати школам, у приміщеннях яких були розташовані виборчі дільниці. Проте цього не зробили. ЗМІ неодноразово повідомляли, що “виборчі” веб-камери зі шкіл позабирали.
Зазначимо, що тепер влада не знає, що робити з веб-камерами, які залишились після виборів
“Враховуючи те, що застосування відеоспостереження під час наступних виборчих кампаній або у будь-який інший спосіб чинним законодавством не передбачено, подальша доля цієї системи залишається невизначеною. На сьогодні її технічні компоненти вартістю 195,9 млн грн передали на зберігання до місцевих державних адміністрацій”, – також зазначено у повідомленні Рахункової палати.
У Рахунковій палаті Центрвиборчком звинуватили у неефективності використання бюджетних коштів під час виборчої кампанії-2012. У ЦВК із відповіддю не забарились.
“Зовсім дивними виглядають претензії Рахункової палати до ЦВК щодо неефективного витрачання коштів у сумі 955,3 мільйона гривень на створення та функціонування системи відеоспостереження. Центральна виборча комісія не була ініціатором запровадження системи відеоспостереження, а лише виконувала прийняті урядом законодавчі акти. Вочевидь, було б доречніше висловлювати експертну думку Рахункової палати щодо доцільності окремих законів на етапі їх прийняття, а не огульно звинувачувати державний орган, який є лише виконавцем волі законодавця”, – зазначено у заяві ЦВК.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4681 / 1.54MB / SQL:{query_count}