Відпочинок – це завжди свято, а от безкоштовний відпочинок є святом подвійним. І виявляється, що відпочивати за гроші платників податків найменше цураються помічники депутатів та екс-нардепи. Вони частіше за чинних парламентарів відпочивають у санаторіях, які фінансуються з державного бюджету. Про це повідомляє рух “Чесно”.
Зокрема, кореспондент цього руху Сергій Андрушко оприлюднив статистику, надану апаратом ВРУ у відповідь на інформаційний запит. За останні три роки в чотирьох парламентських санаторіях відпочило 407 колишніх депутатів, 271 помічник депутата і 215 чинних нині чи на той час депутатів. При цьому наймасовіше депутaтські санаторії використовувались у 2011 році. Та тут варто зазначити, що відсутня інформація про серпень цього року.
Однак апарат ВРУ не надав списку імен та прізвищ усіх депутатів та їх помічників, які відпочивали за кошти держбюджету. Працівники апарату Ради мотивували свою відмову надавати таку інформацію тим, що вона не узагальнена і аналітично не оброблена.
Чотири парламентських санаторії – це санаторій “Дюльбер”, санаторій “Нижня Ореанда” (обидва у Криму), оздоровчий комплекс “Затока” та пансіонат матері і дитини “Таврійські Зорі” (обидва у Херсонській області). І вже навіть із назви та розташування можна зрозуміти, які санаторії серед колишніх чи теперішніх народних обранців та їх помічників користуються більшою популярністю.
На утримання чотирьох парламентських санаторіїв цього року із держбюджету піде 88 мільйонів гривень, на лікування онкохворих дітей за кордоном – 52 мільйони
Так, за три роки найчастіше ці три категорії громадян відпочивали у санаторії “Дюльбер” (611 осіб). До слова, якщо для депутатів та їхніх помічників відпочинок там оплачується із держбюджету, то для решти громадян номер в залежності від сезону коштуватиме від 400 до 1200 грн за добу.
На другому місці за популярністю йде санаторій “Нижня Ореанда” (за три роки тут відпочивало 242 особи наближені до парламенту). Сайт цього санаторію повідомляє, що ціни на номер за добу там коливаються залежно від сезону від 320 до 2160 грн.
А оздоровчий комплекс “Затока” та пансіонат матері і дитини “Таврійські Зорі” серед нардепів та їх помічників вважається непрестижним. У першому за три роки відпочивав лише один помічник-консультант народного депутата, а у другому – 33 помічники парламентарів. Потрібно зазначити, що цього року на утримання парламентських санаторіїв із держбюджету 88 мільйонів гривень.
У русі “Чесно” наголошують, що потрібно порівняти цю суму із коштами, закладеними на лікування онкохворих дітей за кордоном. Завдяки змінам у бюджеті, на ці потреби виділять 52 мільйони гривень. (Спочатку у держбюджеті для цього було закладено лише 14 мільйонів гривень). Також важливо, що парламенти європейських країн не мають власних санаторіїв.