На двох стільцях

Українська влада і далі заявляє, що хоче і угоди з ЄС, і співпраці з Митним союзом

Тиск Росії на Україну, з огляду на можливе підписання нашою країною Угоди про асоціацію з ЄС, усе наростає. Тим часом українська влада продовжує наполягати на своєму – угода з Євросоюзом є пріоритетною, але і співпрацю з Митним союзом потрібно поглиблювати. 
Зокрема вчора прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні уряду заявив, що Україна хоче збільшувати обсяг товарообігу з Росією та готова приєднатись до деяких угод, які діють у Митному союзі.
“Те, що з 1 січня 2015 року Митний союз вийде на вищий рівень інтеграції і суб’єктом співробітництва стане Євразійський економічний союз, ми також сприймаємо як об’єктивний фактор економічних відносин. І тому вже зараз влада і бізнес України енергійно пристосовують свої дії до того, щоб для взаємної торгівлі з ЄврАзЕС не було ніяких перепон. Отже, і те, що після підписання Угоди про асоціацію з Європейським союзом Україна утворить зону вільної торгівлі з ЄС, також треба сприймати як реальність. Я неодноразово наполягав і наполягаю на тому, що ці інтеграційні проекти не треба протиставляти. Навпаки, треба напрацьовувати оптимальні шляхи взаємодії”, – зауважив очільник українського уряду, передають УНН.
Тут потрібно зауважити, що влада Росії таку українську різновекторність не сприймає і всіляко намагається перешкоджати євроінтеграції нашої держави то торговельними війнами, то погрозами. Нагадаємо, що у понеділок Микола Азаров завершив свій візит до РФ, під час якого зустрівся із тамтешнім прем’єром Дмитром Медведєвим. Після перемовин урядових делегацій російський віце-прем’єр Ігор Шувалов заявив журналістам, що безглуздо продовжувати переговори про одночасну участь України в зоні вільної торгівлі з ЄС та у Митному союзі з Росією, Білоруссю і Казахстаном. 
У свою чергу, радник президента РФ Владіміра Путіна Сергій Глазьєв заявив, що після підписання угоди з ЄС Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером і фактично втратить статус суб’єкта міжнародного права для наших сусідів.
 До теми                                      
А тим часом у Брюсселі…
Поки в Росії продовжують шантажувати Україну, а власне українська влада продовжує заявляти, що все гаразд, її представники відвідали Брюссель з надією прискорити євроінтеграцію нашої держави. Зокрема секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв обговорив із комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле низку  питань порядку денного Україна-ЄС, серед яких і підготовка до підписання Угоди про асоціацію у листопаді цього року.
“Перш за все хочу підкреслити, що ця зустріч була присвячена не виключенню певних вимог та критеріїв ЄС для підписання Угоди про асоціацію чи прийняттю рішення – підписувати Угоду чи ні. Вона була спрямована на підведення підсумків щодо кроків, зроблених Україною, необхідних для успішного підписання Угоди про асоціацію”, – заявив Фюле після зустрічі із Клюєвим.
Єврокомісар також зауважив, що в Україні поки невирішеними залишаються проблеми вибіркового правосуддя, подальшого реформування судової системи, вдосконалення виборчого законодавства, проведення додаткових виборів у п’яти проблемних одномандатних округах, чітких правил для збалансованого доступу до ЗМІ для виборчих конкурентів, а також необхідність поліпшення ділового клімату.
Зазначимо, що після Клюєва до Брюсселя поїхала українська опозиція. Одне на трьох запрошення отримали Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок. Зокрема вчора вони взяли участь у спеціальному засіданні Комітету в закордонних справах Європейського Парламенту щодо ситуації в Україні. За результатами засідання, глава цього комітету Ельмар Брок заявив, що нинішня поведінка Росії щодо України у сфері торгівлі не відповідає нормам міжнародного права і є неприйнятною, повідомляє УНІАН.
А сьогодні опозиціонери повинні провести зустріч із єврокомісаром Штефаном Фюле.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4189 / 1.56MB / SQL:{query_count}