Українці хочуть до ЄС

За рік значно збільшилася кількість громадян, які виступають за євроінтеграцію

фото: zn.ua
Мало кого в Україні задовольняють сучасна політична й економічна ситуації (хіба що владу та її найближче оточення). Тож не дивно, що українці з усе більшою надією дивляться на Захід. Хтось уже поїхав туди в пошуках кращої долі, інші ж мріють про чудо – Європу, яка прийде до нас.
І кількість людей, які підтримують приєднання нашої країни до Європейського Союзу у майбутньому, постійно зростає. Принаймні про це свідчать результати нещодавнього опитування, яке провів Інститут дослідження громадської думки IFAK на замовлення української редакції Deutsche Welle.

Українці в очікуванні

Відповідно до результатів опитування, майже 60% наших громадян вважає, що в майбутньому Україна має вступити до ЄС, і лише чверть населення виступає проти цього. 
Варто зауважити, що восени минулого року прихильників вступу до ЄС було менше – 52%. На думку експертів, на цей показник вплинула фінансово-економічна криза у європейських країнах. Тепер же Євросоюз знову приваблює українців. Однак потрібно наголосити, що максимальний показник прихильників вступу до ЄС був у 2011-му – тоді таку перспективу підтримувало 74% опитаних.
Та якщо подивимось на те, як змінювалась думка українців за останні півроку, побачимо: чисельність прихильників вступу України до ЄС за п’ять років зросла на 11% і становить 37%. Ще 12% респондентів думає, що нашій державі варто вступати до ЄС через п’ять-десять років. А от 17% українцям важко відповісти на питання “Чи потрібно Україні вступати до ЄС?”
Більш ніж половина українців підтримує підписання Угоди про асоціацію з ЄС, кожен четвертий – проти неї, а кожен п’ятий – ще не визначився
Цікавими є також і деякі географічні та вікові показники прихильників євроінтеграції: попри те, що схід України традиційно вважають проросійським, дослідження Deutsche Welle показало, що там майбутній вступ у ЄС підтримують 52% опитаних. Щодо віку прихильників євроінтеграції: традиційно найбільше їх серед  18-29-річних українців. Але тепер значно змінився показник і навіть серед українців 50-60-річного віку – таких налічується 57%.
Більшість (54%) першим кроком до вступу в ЄС бачить підписання у листопаді цього року Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, і також підтримує такі дії. Практично кожен п’ятий респондент поки не може оцінити Угоди про асоціацію, а кожен четвертий виступає проти неї.

Чого ж чекаємо?

Цікаво, як же українці оцінюють власне Європейський Союз, адже громадяни мають розуміти його специфіку. Визначаючи головні цілі, які на їхню думку переслідує ЄС, 54% опитаних відповіло, що це – економічне зростання, 37% – територіальне розширення, 30% – розвиток демократичних цінностей, 29% – створення спільної зони безпеки.
Варто зауважити, що, порівняно із листопадом минулого року, майже вдвічі зросла кількість тих, хто бачить головною метою Євросоюзу розвиток демократичних цінностей, зокрема свободи слова. Попри всі бажання та оцінки українці дуже тверезо визначають нинішні відносини між Україною та ЄС. Так, лише 34% вважає ці стосунки партнерськими, 36% – нейтральними, а 20% – напруженими і навіть ворожими. Зазначимо, що опитування громадян проводили у червні цього року. В українських  містах із населенням понад 50 тисяч осіб опитали одну тисячу респондентів віком від 18 до 65 років.
Потрібно зауважити, що, незважаючи на бажання українців, вступ до ЄС в майбутньому та підписання Угоди про асоціацію вже у листопаді цього року все ще залишаються питаннями, над якими потрібно працювати. Робити це має насамперед влада, та вона не поспішає демонструвати своє бажання інтегруватись в ЄС. А підписанню Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, яке теоретично може відбутись через три місяці, стоять на заваді досі невиконані вимоги Євросоюзу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4630 / 1.56MB / SQL:{query_count}