Гроші на себе

Лише 19 народних депутатів відмовились від матеріальної допомоги

фото: архів
Наші парламентарі вже звикли на камери чи в пресі розповідати про те, що готові відмовитись від усіх привілеїв заради свого народу. Однак в реальному житті все відбувається дещо по-іншому. 
Видання “Український тиждень” отримало від апарату Ради інформацію про те, що станом на 16 липня матеріальну допомогу отримали 406 парламентарів (із них суму матеріальної допомоги 36 народних обранців, відповідно до їхніх письмових заяв, переказали благодійному фонду). А от відмовились від нарахування матеріальної допомоги лише 19 депутатів. Конкретних прізвищ у апараті ВРУ не назвали.
Зазначимо, що, відповідно до законодавства, кожному народному депутатові належиться щорічна оплачувана відпустка з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплати. У апараті ВРУ розповіли і про заробітну плату нардепів. Депутат – член комітету отримує 17 тисяч 425 гривень. На скільки більшою є зарплата голови комітету, працівники апарату Ради не сказали.
Матеріальну допомогу отримали 406 парламентарів (із них суму матеріальної допомоги 36 народних обранців, відповідно до їхніх письмових заяв, переказали благодійному фонду). А от відмовились від нарахування матеріальної допомоги лише 19 депутатів
Тож, як бачимо, парламентарі можуть отримувати  близько 35 тисяч гривень допомоги щороку і не поспішають від неї відмовлятись. Нардеп від УДАРу Павло Розенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook наголосив, що нібито не потрібно надто позитивно ставитись до відмов парламентарів від допомоги. “Так, відмовитися від матдопомоги насправді виглядає самим простим і правильним рішенням. Але це лише на перший погляд... Бо виникає ж питання: депутат відмовляється від грошей, і куди вони діваються далі? Вони залишаються в розпорядженні апарату Верховної Ради та її керівника і наприкінці року просто розподіляються у вигляді преміальних і надбавок між тими ж депутатами та співробітниками апарату ВР”, – пише Павло Розенко.
Водночас від зауважив, що його фракція вирішила брати матеріальні допомоги, а потім скеровувати їх для “надання конкретної допомоги соціально незахищеним громадянам”. Звіти про таку діяльність мають бути оприлюднені. Зі слів Павла Розенка, після сплати усіх податків нардеп отримує на руки 26 – 29 тисяч гривень. Ця сума залежить від посад у парламентських комітетах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4597 / 1.54MB / SQL:{query_count}