Звільнити без політики

Сенику готують імпічмент, бо кажуть, що він намагається поламати корупційні схеми

Сенику готують імпічмент, бо кажуть, що він намагається поламати корупційні схеми

oblrada.jpgУсунути неугодне керівництво Львівської обласної ради. Схоже, таку мету поставили со­бі кілька фракцій ради - БЮТ, ВО "Свобода", УНП та "Пора". На сесії у вівторок на пропозицію фракції БЮТ вони створили тимчасову контрольну комісію для перевірки роботи голови обласної ради Мирослава Сеника, зокрема, дотримання ним регламенту.

"За" проголосували 52 депутати, з них 34 - від фракції БЮТ, 10 - від "Свободи", 5 - від фракції УНП, 3 - від фрак­ції "Пора". Фракція "Наша Україна" не брала участі у голосуванні й не дала жодного свого депутата до складу комісії. 

На запитання "Пошти" про те, що ж "інкримінують" голові ЛОР, депутат фракції ВО "Свобода" Олексій Кайда відповів:  

"Далеко ходити не будемо, сьогоднішнє пленарне засідання - голова обласної ради, порушуючи регламент, робить перерву при обговоренні питання порядку денного. Це грубе порушення регламенту. Окрім того, неодноразово голова обласної ради, всупереч регламенту, дозволяв собі коментувати виступи депутатів. Ми вважаємо, що інколи це впливало на результати голосування. І таких порушень регламенту є достатньо. Комісія працюватиме, буде аналізувати рі­шення, слухати стенограми попередніх сесій і зробить свої висновки".

Відповідаючи на запитання, чи можуть результати роботи комісії стати причиною того, що депутати висловлять недовіру голові ЛОР, Олексій Кайда сказав:

"Знаєте, все можливо. Будуть результати роботи комісії, на розгляд депутатів представлять ті чи інші документи і, відповідно, депутати будуть приймати рішення".

Зовсім інша думка в Олега Мандюка, депутата фракції "Наша Україна". Він вважає звинувачення у порушенні Мирославом Сеником регламенту смішними і безпідставними:

"Ми не побачили жодних порушень. Ми побачили, що депутат Буба (депутат фракції БЮТ Євген Буба - "Пошта") показував якісь листочки, не пояснивши узагалі, що це таке, і звинувачував голову обласної ради у порушенні регламенту. Це просто смішно".

Водночас він нагадав, як у липні цього року ті ж політичні сили намагалися висловити недовіру заступнику голови ЛОР Миколі Гориню: 

"Але ми побачили інше: коли керівництво обласної ради зараз намагається кардинально змінити ситуацію з корупційними схемами, які діють в обласній раді, це викликає відповідну реакцію, яку ви бачили і з заяв Миколи Гориня на президії кілька місяців тому. Тоді реакція була така, що наступної сесії його спробували усунути з посади. Сьогодні те ж відбувається із головою обласної ради. За результатами голосування ми побачили, що здорові сили в обласній раді все-таки переважають", - наголосив Олег Мандюк. 

Відтак, на думку депутата, робота комісії не матиме жодних результатів:

"Ніяких результатів у неї не буде, бо голова обласної ради є надзвичайно порядною і принциповою людиною. І якихось порушень, які би були підставою для порушення питання перебування голови ЛОР на посаді - нема, ця комісія нічого не знайде".

Олег Мандюк радить не шукати у цій ситуації політики чи будь-яких порушень. Все значно простіше:

"Тут партійна приналежність не має жодного значення. Якщо ви проаналізуєте, хто голосував за це, то ви зрозумієте, що це взагалі не стосується політики. Це конкретно бізнес-інтереси. Тому це просто намагання показати силу і спробувати свої сили - чи вдасться їм щось змінити чи, ні".

Не такі оптимістичні настрої у голови облради Мирослава Сеника. На запитання "Пошти", чи очікує, що наслідком роботи комісії стане порушення питання про недовіру, він повідомив, що такий розвиток подій цілком імовірний, але трагедії в цьому не буде:

"Я можу це спрогнозувати майже на 100%. При таємному голосуванні у нас все може бути. Але я не сприйматиму це, як свою поразку, бо моя поразка була б у тому випадку, якби мене змусили брати участь у якихось негарних речах. Якщо мою позицію не зламають і я залишуся таким, як я є, то це - не поразка".   

Водночас на запитання про те, чи не хоче він нарешті відкрито заявити, хто і чому в обласній раді хоче його відставки та відставки Миколи Гориня, Мирослав Сеник відповів: 

"Я таку позицію заявлю після того, коли буде абсолютний порядок у міжфракційному об'єднанні "Наша Україна", до якого я належу. Я тієї позиції не заявив тільки через те, що у мене були питання і до депутатів нашої фракції. Але ми робимо сьогодні кроки (і сьогоднішнє голосування це показало) для того, щоб міжфрак­ційне об'єднання "Наша Україна" голосувало в інтересах області. Якщо ми будемо мати тверду позицію МО "Наша Україна", тоді можна буде говорити про інші фракції. Доки такого не було і коли в тебе самого є проблеми, негарно говорити про інших".

Стосовно самої процедури створення комісії голова ЛОР заявив: "Коментарі треба брати у тих, хто створював цю комісію, бо вони не змогли пояснити того, що перевіряли. Мені важко це пояснити, якщо на­віть самі ініціатори цього не пояснили. Можу здогадуватися, що, очевидно, позиція ке­рівництва обласної ради щодо наведення порядку в тому, щоби голосування відбувалися від­крито і прозоро, не дає спокою певним депутатам. Тому вони так реагують на цю позицію".

Нагадаємо, на початку липня ті ж політичні сили спробували висловити недовіру Миколі Гориню. Тоді обранцям забракло чотирьох голосів - звільнити Миколу Гориня захотіли лише 57 депутатів (за необхідних 61). Тоді він заявив, "що впродовж останнього часу керівництво облради здійснило низку заходів, аби зруйнувати ті речі, які стосуються приватизації, гірничих відводів, землі".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4633 / 1.59MB / SQL:{query_count}