Сага про звільнення та лікування Тимошенко триває вже давно. Після саміту Україна – ЄС, а також помилування Юрія Луценка ситуація із леді Ю актуалізувалася з новою силою. Тиждень тому місія Кокса – Квасневського вкотре відвідала ув’язненого українського екс-прем’єра та зустрілася з представниками нинішньої української влади. А вже цими вихідними колишній президент Польщі Александр Квасневський в ефірі “Польського радіо” заявив, що існує можливість звільнення Тимошенко вже до кінця вересня цього року.
“Деякі плани є, пропозиції зробили, тепер ми чекаємо реакції. Побачимо. Європейський Союз визначив три умови, які необхідно виконати, аби Угоду про асоціацію з Україною можна було підписати у листопаді поточного року на саміті “Східного партнерства” у Вільнюсі. Це реформа правової системи, виборчого законодавства і справа Юлії Тимошенко. Здається, існує шанс, що до кінця вересня у цих трьох питаннях вдасться досягнути результатів, які дозволять Євросоюзу стверджувати: умови для підписання Угоди про асоціацію існують”, – зазначив Квасневський.
Європейський Союз визначив три умови, які необхідно виконати, аби Угоду про асоціацію з Україною можна було підписати у листопаді: реформа правової системи, виборчого законодавства і справа Юлії Тимошенко.
Водночас він також розповів, що в Європарламенті зобов’язалися не коментувати хід переговорів публічно. Зрозуміло, що таким дипломатичним способом Александр Квасневський ще раз нагадав українському гарантові про необхідність виконувати те, про що вони розмовляли за закритими дверима. Та й громадськість почула нові терміни виконання домовленостей – раніше Україна начебто до травня мала довести своє бажання підписати Угоду про асоціацію.
Цікаво те, що, за словами Квасневського, план звільнення Тимошенко не пов’язаний із тими кроками, які Україна вже зробила для здобуття статусу спостерігача у Митному союзі. Євросоюз нібито підтримує якнайкращі відносини нашої держави з Росією. Але нині відкритим залишається питання про те, наскільки довго українська влада гратиме на два фронти. Адже навіть у письмовому посланні Президента Віктора Януковича до ВРУ велика увага приділяється відносинам із Росією та Митним союзом, а також у ньому зазначено, що найважливішим зовнішньополітичним орієнтиром залишається євроінтеграція.
Усвідомлюємо, що вимоги ЄС для підписання Угоди про асоціацію насправді не є аж надто важкими для виконання владою, яка дійсно прагне євроінтеграції. Проте такого про нашу нинішню владну верхівку сказати не можна. І справа Тимошенко в цьому контексті посідає не останнє місце.
Нагадаємо, що польська “Gazeta Wyborcza” нещодавно повідомляла: місія Кокса – Квасневського готує переїзд Тимошенко до Німеччини на лікування. У свою чергу український сайт “Главком” у вихідні, посилаючись на власні джерела, повідомив, що Президент Віктор Янукович нібито погодився відпустити леді Ю до Європи, однак має щодо цього дві вимоги – Тимошенко повинна повернути у держбюджет 1,5 млрд грн збитків, які фігурують у “газовій” справі (визнавши, що була змова з Володимиром Путіним та особиста вигода для Тимошенко), а також відмовитися від участі у президентських виборах–2015 як кандидат чи навіть віп-агітатор. Звичайно, друга вимога для гаранта є набагато важливішою, ніж перша.
Зазначимо, що місія Кокса – Квасневського продовжить політичні перемовини в Україні вже цього четверга.
Необхідність лікування
Учора (вперше за три місяці) Юлію Тимошенко знову оглянули лікарі з німецької клініки “Шаріте”. За їхніми словами, їй може знадобитись операція. “На жаль, не спостерігається значного прогресу у поліпшенні стану Тимошенко. Через 1,5 року, відколи відбулися всі ці події, та в результаті стагнації всього медичного процесу ми повинні були знову висунути припущення про необхідність застосування інвазивної терапії. Йдеться про стереотаксичні заходи, а також про можливість оперативного втручання”, – заявив Карл Макс Айнхойпл, керівник кліники “Шаріте”, повідомляють “Українські новини”.
Він також розповів: лікування Тимошенко ускладнюється тим, що вона відчуває сильний страх, а також тим, що їй потрібно продовжити перебування на стаціонарі. Нагадаємо, що нещодавно представники прокуратури, які обурювались відсутністю Тимошенко у суді під час розгляду її справ, заявляли: їй час повертатися із харківської лікарні до колонії. А в лютому та квітні навіть Міністерство охорони здоров’я поширювало заяви, у яких йшлось про необхідність виписувати Тимошенко з лікарні. До речі, восени минулого року і сама Тимошенко просилася назад до колонії на знак протесту проти постійного відеоспостереження за нею в лікарні.
Лікування Тимошенко ускладнюється тим, що вона відчуває сильний страх, а також тим, що їй потрібно продовжити перебування на стаціонарі
Вчорашня зустріч Тимошенко з німецькими лікарями, як розповів Карл Макс Айнхойпл, відбулася без наглядача та відеокамер. У МОЗ також відреагували на цей візит. Євгеній Педаченко, член медкомісії МОЗ із лікування Юлії Тимошенко, заявив журналістам: питання про оперування леді Ю зараз не розглядається. Також він зазначив, що у комісії не обговорювали можливість переведення Тимошенко на лікування до європейських клінік.
Додамо, що вчора з’явилася інформація і про те, що Тимошенко можуть на деякий час відпустити додому до хворої матері. “Ув’язнена має право у разі тимчасових форс-мажорних життєвих обставин тимчасово залишити лікарню. Для цього їй треба написати відповідну заяву начальнику Качанівської колонії”, – заявив Ігор Андрушко, речник пенітенціарної служби, інформує “5 канал”. У мами Юлії Тимошенко через сильні хвилювання відмовили ноги, вона перестала ходити.