Гарячі вибори

На вихідних відбулися позачергові вибори у 117-ти населених пунктах України. У найбільших “гарячих точках” перемогли “регіонали”

фото: klichko.org
Будь-які вибори в Україні вже традиційно прирівнюються до стихійного лиха – не важливо, обирають українці президента, парламент чи навіть мера невеликого міста або й сільського голову… Рідко волевиявлення відбувається без повідомлень про фальсифікації чи форс-мажорні ситуації. Винятком не стали і позачергові вибори, які 2 червня пройшли у 117-ти населених пунктах. Обирали сільських, селищних та міських голів.
А найбільша увага громадськості була прикута до виборів мерів Василькова (Київщина), Алчевська (Луганщина) та Ялти. У неділю ЗМІ зазначали про порушення на виборах у цих містах. Повідомлялося, що там були наявними всі традиційні для виборів в Україні явища: “каруселі”, “мертві душі”, вкидання бюлетенів, підкуп виборців, братки-спортсмени із посвідченнями  журналістів.

Перемога будь-якою ціною

Врешті-решт виборча комісія у Василькові визнала переможцем представника Партії регіонів Володимира Сабадаша. Друге місце посів узгоджений опозицією кандидат від УДАРу Сергій Сабов. Уже вчора лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив, що оскаржуватиме у суді результати виборів. 
“Народні депутати нашої фракції зафіксували численні порушення – “каруселі”, видалення спостерігачів та журналістів із дільниць, вкидання та викрадення бюлетенів. Ми написали скарги та склали протоколи, ми оскаржуватимемо так звані “результати” цих виборів у судах. Влада знову цинічно вдалася до викривлення волевиявлення громадян. Ситуація із Васильковим є показовою. Махінації на виборах мерів Ялти і Алчевська відбувалися за тією ж схемою, що й у Василькові. Влада продемонструвала, як проходитимуть інші вибори в країні. Цього допустити не можна!”, – повідомив Кличко під час погоджувальної ради у ВРУ, інформує прес-служба його партії.
Кличко також вимагає, щоб міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко взяв під особистий конт­роль усі справи про порушення під час проведення позачергових місцевих виборів. Зазначимо, що для УДАРу вибори у Василькові стали дуже важливими. Віталій Кличко навіть не брав участь в акції “Вста­вай, Україно!” у Донецьку 31 травня, бо поїхав готуватися до позачергових виборів на Київщині. 
“Ударівці” активно слідкували і за ситуацією в Алчевську. Там вони  знайшли завчасно підготовані протоколи із результатами виборів та зафіксували факти підкупу виборців на користь провладного кандидата. Зазначимо, що в Алчевську новим мером став “регіонал” Володимир Косюга.
Що ж до інших міст, за попередніми результами виборів, мером Ялти став також “регіонал” Сергія Ілаш. При цьому Комітет виборців України заявив про грубу фальсифікацію виборів у цьому місті впродовж останніх чотирьох годин голосування. “На деяких дільницях за одну годину проголосувало вдесятеро більше жителів, ніж за попередній відрізок часу. Такий сплеск електоральної активності супроводжувався низкою показових явищ, таких як видалення журналістів та спостерігачів із дільниць, видача бюлетеня виборця невстановленим особам, а також внесення членами комісій якихось записів у списки виборців. Все це було кваліфіковано як ознаки однієї системної фальсифікації – вкидання виборчих бюлетенів. Підтверджень не довелося довго чекати. На двох виборчих дільницях (у Ялті та в Гаспрі) спостерігачі від КВУ зафіксували в урнах для голосування товсті пачки бюлетенів. Причому відразу після цього на одній із дільниць комісія проголосувала за видалення спостерігача з дільниці”, – повідомляє прес-служба Кримського відділення КВУ, посилаючись на його голову Андрія Криська.
У Партії ж регіонів заявили: такі повідомлення “не відповідають дійсності й демонструють низький професійний рівень кримських представників КВУ”. Ось так. 

“Регіонали” на коні

У свою чергу прес-служба ПР учора вже встигла похвалитися: серед новообраних 117 сільських, селищних, міських голів перемогу отримав 101 представник цієї біло-блакитної політичної сили. Важливими містами, окрім Василькова, Алчевська та Ялти, Партія регіонів також назвала Вознесенськ (Миколаївська область), де переміг Віталій Луков, Новодністровськ (Чернівецька область), де перемогу отримав Володимир Мельник. 
Цікава ситуація склалась у закарпатському Берегове: там перемогу здобув висуванець Демократичної партії угорців України Золтан Бабяк, якого підтримала і Партія регіонів. Цікавою вона є тому, що “регіонал” переміг Ольгу Бізілю від “Єдиного центру” Балоги. Закарпаття – своєрідна вотчина екс-очільника МНС Віктора Балоги. Очевидно, що нині його стосунки із Партією регіонів є напруженими, особливо після того, як суд забрав мандат народного депутата у його молодшого брата Павла.

До теми:

А Київ досі без виборів

Низка міст і сіл України не без боїв, але отримала нових керівників, а столиця вже рік живе без мера. 2 червня закінчилися повноваження і Київради. До речі, у неділю близько 500 громадських активістів без партійних прапорів провели мітинг під столичною радою, повісивши на її дверях напис “Закрито до виборів”, повідомляє “Українська правда”. Мітингувальники вимагали провести позачергові вибори міського голови та Київради.
Опозиція повторила таку вимогу учора під час погоджувальної ради керівників депутатських фракцій і комітетів парламенту. “Конституційний Суд не може підміняти український парламент, бо він вибирався народом України. Тому саме парламент має ухвалити рішення про позачергові вибори мера Києва та Київради… Партія регіонів планує призначити вибори мера Києва на серпень, коли явка є найнижчою, при цьому без обрання Київської міської ради. Проте ця рада є нелегітимною, і тому мер, який зайде в неї, також апріорі буде нелегітимним”, – заявив Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба “Батьківщини”. Яценюк також запропонував призначити позачергові вибори мера столиці та Київради на 27 жовтня поточного року, як це передбачено в опозиційному законопроекті.
Водночас спікер Володимир Рибак заявив: питання позачергових виборів у Києві цього пленарного тижня не розглядатиметься депутатами. Зрештою, як і питання перевиборів у проблемних округах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8615 / 1.59MB / SQL:{query_count}