Рух об’єднався

НРУ та УНП знову стали однією партією. Її головою обрано Василя Куйбіду

На вихідних в актовому залі Київського політехнічного інституту відбувся об’єднавчий з’їзд Народного Руху України та Української Народної Партії, на якому ухвалили рішення про об’єднання. Зауважимо, що це сталося у тому ж приміщенні, де в 1989-му пройшов установчий з’їзд НРУ.
По суті відбулося два паралельні з’їзди, під час яких політичні сили вирішили об’єднатись. Оскільки українське законодавство не передбачає злиття партій, юридичною основою об’єднання є Народний Рух України, об’єднання відбувається на основі статуту Руху. Отже, УНП припинить свою діяльність, її члени увійдуть до Руху, а ті, хто свого часу вже був членами НРУ, напишуть заяви про відновлення членства. До 1 листопада цього року проводитиметься перереєстрація членів об’єднаної партії. 
У свою чергу позачерговий з’їзд НРУ ухвалив нову назву партії Народний Рух України (Українська народна партія “Рух”). Головою об’єднаної партії було обрано голову НРУ Василя Куйбіду, а його заступником став в. о. голови УНП Іван Заєць. Керівний орган об’єднаної партії створений із представників обох партій за принципом “50 на 50”. На часі об’єднання місцевих осередків партій. “Пошті” стало відомо, що “рухівців” Львівщини і надалі очолюватиме депутат облради Андрій Корнат, нинішній лідер ЛКО НРУ.
Нагадаємо, що УНП відкололася від Руху у 1999 році. Майже одразу розпочалися перемовини про об’єднання партій. З того часу було здійснено кілька таких спроб, однак лише тепер вони стали успішними. Тепер об’єднані “рухівці” звертаються із закликом об’єднатися до всіх націонал-демократичних сил та заявляють, що це не виклик парламентській опозиції. Рух закликає до консолідації зусиль опозиціонерів із ВРУ. Однак виникає дуже дивна ситуація. НРУ є частиною так званої Об’єднаної опозиції, і за його квотою троє “рухівців” навіть потрапили до парламенту. Нині представники НРУ Валентин Королюк, Олександр Чорноволенко та Борис Тарасюк є членами парламентської фракції “Батьківщина”. Виявилося, що вони проти відновлення єдності Руху. Королюк та Чорноволенко навіть скликали вчора прес-конференцію, на якій назвали об’єднання НРУ та УНП технологією розколу опозиції. 
У цій ситуації очевидним є те, що нардепи-“рухівці” просто прагнули об’єднатися із “Батьківщиною”. Про такі наміри екс-голови НРУ Бориса Тарасюка ЗМІ повідомляли упродовж тривалого часу.
Василь Куйбіда, голова Народного Руху України:
– Сьогодні зовнішні загрози для втрати Україною незалежності настільки активізувалися, що ті люди, які називають себе українськими патріотами, не мають права мислити вузькоегоїстичними чи вузькопартійними інте­ресами. Всі українці мусять об’єднатися, щоб навести лад у своїй хаті, відновити національне функціонування своєї країни і не допустити втрати державного суверенітету через втягування України у Митний союз. Зрозуміло, що таке завдання може виконати тільки об’єднання на національній платформі. Мають об’єднатись і парламентські й позапарламентські політичні партії та громадські організації для того, щоб дати нам надію на демократичне майбутнє. Відповідні заяви Народний Рух України робив впродовж минулого року, звертався до політичних партій та громадських організацій. І я радий, що ми з Українською Народною Партією дуже швидко завершили підготовку документів та вийшли на об’єднавчий з’їзд, таким чином показавши іншим приклад. Можна переступати через минулі образи чи події в ім’я майбутнього. Україна має бути на найвищому щаблі наших цінностей, а все інше – потім. Ми об’єднались і так відновили єдність Руху. Ми об’єднались на базі Народного Руху України та на основі статуту НРУ. Також ми звернулися до всіх націонал-демократичних сил із закликом об’єднуватись. Ми почули на з’їзді слова голів КУНу та УРП про те, що ці дві партії готові до тісної співпраці із Народним Рухом України. Нагадаю, що процес об’єднання НРУ та УНП триває з 1999-го. Чорновола вбили тоді, коли він їздив і намагався об’єднати Народний Рух України. Удовенко із Костенком працювали, але так і не змогли у 2001-му провести другу частину об’єднавчого з’їзду. Наступні кроки робили вже Тарасюк та Костенко у 2003–2007 роках: відбувалися спільні засідання найвищих органів партій, але теж не вдалося поставити крапку в цьому процесі. Хочу сказати: те, що зробили сьогодні ми, є не тільки нашою заслугою. Йдеться про дуже тривалий процес.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4075 / 1.57MB / SQL:{query_count}