Робота в українських парламентарів важка. Не дарма ж їм законодавством передбачені аж до 21 помічника та численні пільги. Та от аналіз цієї роботи не дозволяє говорити про її якість.
За свої перші сто днів Верховна Рада, з огляду на перманентні блокування, працювала лише сім. А нещодавні святкові дні, поміж яких траплялись і робочі, ще раз довели лінь наших обранців. Зокрема, 7 та 8 травня, відповідно до календарного плану, мали відбутись засідання парламентських комітетів. Однак, як повідомила Громадянська мережа ОПОРА із посиланням на апарат ВРУ, засідання відмінили через те, що більшість депутатів продовжували святкувати. Нагадаємо, що схожа ситуація склалась ще наприкінці квітня. Тоді із 22 до 26 квітня, також незважаючи на календарний план, на свої засідання зібралось лише 3 із 29 парламентських комітетів.
Лінощі нардепів продовжились й учора. Керівництво Верховної Ради відмовилося проводити засідання Погоджувальної ради лідерів фракцій і голів парламентських комітетів у понеділок, 13 квітня, і перенесло його на сьогодні перед пленарним засіданням.
Тож, як бачимо, підготовчий період до пленарних засідань парламентарі провалили, точніше, просвяткували. Та, очевидно, що їх це не дуже хвилює. Чи не найбільший резонанс у суспільстві викликала інформація та фото у соцмережі Facebook Арсенія Яценюка на відпочинку в Ізраїлі. Дивує не сам відпочинок, а те, що в цей час голова фракції “Батьківщина” мав би брати участь у засіданні парламентського комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, членом якого є. Окрім того, Арсеній Петрович як один із лідерів Об’єднаної опозиції міг би і проводити підготовку до завершального етапу акції “Вставай, Україно!”, що має відбутись у Києві 18 травня.
До слова додамо, що опозиціонери надіються зібрати в цей день у столиці близько 50 тисяч мітингувальників. Раніше саме Арсеній Яценюк заявляв, що 18 травня опозиція у Києві висуне вимогу про відставку Президента.
Як не якістю, то кількістю
Ще однією цікавою особливістю роботи нинішньої Верховної Ради є кількість міжфракційних об’єднань. Так, “Український тиждень”, із посиланням на апарат ВРУ, повідомляє, що за чотири місяці роботи парламенту 7 скликання депутати встигли створити аж 40 таких об’єднань. При цьому в Раді минулого скликання їх було лише 15.
Від минулого скликання у нинішньому парламенті залишились лише чотири міжфракційні об’єднання – “На підтримку Канонічної Православної Церкви України”, “Європейський вибір”, “Рівні можливості” та “З питань співробітництва з африканськими, азіатськими, латиноамериканськими країнами та їх економічними союзами”.
Цікаво, що в нинішньому парламенті створено аж 19 об’єднань за територіальною ознакою. Маємо і депутатську групу “Львівщина”, що об’єднала народних обранців від опозиційних партій, які представляють нашу область. Ця група мала б лобіювати інтереси Львівщини на парламентському рівні, зокрема бюджетні надходження до регіону, проте з огляду на опозиційність її членів, цього робити поки що не вдається.
Загалом зазначимо, що серед міжфракційних об’єднань нинішньої Ради є й такі, які мають дуже абстрактні назви, а з ними і наміри: “За сприяння свободі сумління”, “За міжнаціональну згоду і громадянський мир”, “Рівні можливості”, “Рівноправ’я”.