Лише половину вимог Президента виконали учора народні депутати. Парламентарі прийняли за основу пропонований Гарантом антикризовий законопроект, але далі справа не пішла - зміни до Бюджету та закону про вибори були провалені.
Лише половину вимог Президента виконали учора народні депутати. Парламентарі прийняли за основу пропонований Гарантом антикризовий законопроект, але далі справа не пішла - зміни до Бюджету та закону про вибори були провалені.
Учора депутати, нарешті, досягли компромісу і ухвалили за основу пропонований главою держави законопроект, який покликаний врегулювати фінансову кризу в країні. За таке рішення проголосувало 248 депутатів, зокрема, 156 БЮТівців, 72 НУ-НСівці, 18 депутатів від Блоку Литвина, 2 "регіонали". Не голосували комуністи.
Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що уряд за ніч підготує цей законопроект до другого читання. У результаті нічної праці президентський законопроект містить "антикризові" пропозиції уряду і всіх фракцій парламенту. Згідно з цим документом, зокрема, має бути створений стабілізаційний фонд, збільшений фонд гарантування вкладів громадян, необхідно провести заходи щодо підтримки банківського сектору та сільського господарства, а також затвердити норму щодо замороження підвищення соціальних витрат на 2 роки, крім компенсації інфляційних процесів. Тим часом учорашнє спільне голосування фракцій БЮТ та НУ-НС дало підстави прем'єр-міністру Юлії Тимошенко вважати, що демократичну коаліцію можна відновити.
"Я думаю, що якщо сьогодні ми все ж таки проголосували ці закони в першому читанні і зробили так, як це треба країні, на базі тих фракцій, які проголосували, це є дуже добрий сигнал до того, що може бути поновлення демократичної коаліції, і парламент зможе успішно працювати, набагато краще, ніж це було у попередні місяці", - сказала Тимошенко, додавши, що за ніч антикризові законопроекти доопрацюють і сьогодні першими внесуть у порядок денний.
"І я вірю в те, що та ж сама демократична коаліція проголосує за цей проект в другому і остаточному читанні. І ми отримаємо можливість робити перші кроки по врегулюванню кризи, і залучити до цього потужну фінансову допомогу світу", - зазначила Тимошенко.
Однак, коли справа дійшла до виділення грошей на проведення дострокових виборів, компроміси закінчилися. Депутати-бютівці збунтувалися - забрали картки у колег з НУ-НС, яких не було в залі, й не дали проголосувати зміни до Бюджету. За проголосувало 222 депутати - 170 від Партії регіонів та 35 від "Нашої України". Забракло чотири голоси. Так само і з тим же результатом обранці провалили зміни до закону про вибори. Відтак дата виборів знову не визначена.