Верховна Рада України у вівторок провалила питання про включення до порядку денного другої сесії проекту постанови “Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам’яті жертв геноциду української нації”. За це питання проголосували лише 210 із 421 парламентаря, зареєстрованого цього дня в сесійній залі. Це 89 представників “Батьківщини”, 39 “ударівців”, 36 “свободівців”, 26 “регіоналів”, 20 позафракційних. Жоден комуніст не підтримав цю постанову. Більше того, депутати від КПУ почали кричати: “Фашисти!”. Коли ж у залі було оголошено хвилину мовчання за жертвами Голодомору, комуністи, зокрема перший віце-спікер Ігор Калєтнік, навіть не встали.
Перерозподіл сил в облраді
Поряд зі скандальною ситуацією щодо питання звіту голови ЛОДА, яке стало причиною конфлікту між фракціями, цього тижня в обласній раді сталася ще одна подія, на яку звернули менше уваги. Остаточно припинила своє існування фракція Народної партії. Натомість кількість депутатів у фракції Партії промисловців та підприємців збільшилася до дев’яти, і ця фракція стала четвертою за чисельністю. Анатолій Дейнека, Олександр Чебаненко та Ігор Ярема написали заяви про вступ до фракції ПППУ. Про це 2 квітня під час пленарного засідання повідомив голова ЛОР Петро Колодій.
“Реальний” свідок
На суді у справі Щербаня свідок Сергій Тарута, бізнесмен, один із перших керівників “Індустріального союзу Донбасу”, заявив, що йому нічого не відомо про можливу причетність Тимошенко до вбивства депутата Щербаня, і він не знає, кому могла бути вигідна його смерть. Про це повідомляє Радіо Свобода. Після цього прокурор заявив: Тарута змінив свої свідчення, які давав у 2011-му. Натомість Сергій Власенко, захисник леді Ю, каже, що саме Тарута є першим справжнім свідком, який не переказує показання третіх осіб. А його свідчення про відсутність конфліктів між компаніями ІСД та ЄСУ , за словами захисника, мали б дати привід для закриття справи прокуратурою.
Хто найбагатший?
Чотири із п’яти парламентських партій оприлюднили свої фінансові звіти за минулий рік, однак три з них опублікували звіти у своїх партійних виданнях, а не в загальнонаціональних, як цього вимагає закон, повідомляє Громадянська мережа ОПОРА. Лише УДАР не оприлюднив своєї фінансової декларації. Якщо ж говорити про доходи партій, то у Партії регіонів у 2012-му вони становили 325 мільйонів гривень. На другому місці “Батьківщина” зі 114 млн грн, далі – КПУ зі 112 млн грн. Найбіднішими ж у парламенті виявилися “свободівці” із 27 мільйонами. Майже всі ці суми кожна партія, як зазначають самі депутати, отримала шляхом добровільних пожертв. В ОПОРІ наголошують: деталізація звітів залишає бажати кращого.
Свято “Пакращі”
Доволі цікавий спосіб ще раз нагадати нинішній владі про її обіцянки придумав опозиційний нардеп від “Батьківщини” Сергій Терьохін. Він зареєстрував у парламенті проект постанови про запровадження свята “Пакращі” на 25 квітня. Про це повідомляє “Українська правда”. “Нещодавно ми відзначали прощу. Це святий день, коли ми просимо вибачення у всіх, кого скривдили або хотіли скривдити. Чому ж нам не відзначати свято “Пакращі”, коли щодня влада торочить про покращення нашого життя? Назва цього свята походить із так званої “азірівської” мови – прем’єр-міністр Азаров умисно “ковєркає” українську літературну мову. Тому вибачайте, але давайте святкувати “Пакращу”. Це так по-Азаровському. Це так по-жлобському”, – написав Терьохін у пояснювальній записці до проекту постанови.