Верховний ринг

Парламент таки запрацював. Депутати вже встигли побитись за мову

У вівторок відбулась надзвичайна, як для ВРУ 7-го скликання, подія – парламентарі провели пленарне засідання. Однак починалось усе традиційно – з бійки. Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов виступав у парламенті російською мовою та обізвав “свободівців” “неофашистами”. Зрозуміло, що ця провокація спрацювала. До трибуни ВРУ підійшов Олег Тягнибок разом із представниками своєї фракції. Під час його виступу зав’язалась бійка з комуністами та “регіоналами” у ході якої депутат-буковинець від ПР Артем Семенюк розбив губу та пошкодив окуляри “свободівки”, представниці Львівщини, Ірини Сех. 

Тепер опозиція вимагає від регламентного комітету Верховної Ради санкції до Партії регіонів через побиття депутата Ірини Сех та образливі висловлювання на адресу націоналістів. “Ти можеш з нею дебатувати на ідеологічні теми, але бити жінку, коли з обличчя пішла кров і розтрощені окуляри – це є неприпустимо. Регламентний комітет повинен дати оцінку цьому депутату, і не тільки комітет, і виборці Партії регіонів”, – заявив на брифінгу лідер “Свободи” Олег Тягнибок. 

Вже після нетривалої бійки обидві сторони звинувачували одна одну у тому, що сутичка була спровокована навмисно. Окрім того, між опозиціонерами та більшістю тепер тривають суперечки про те, якою мовою виступати у парламенті. “Регіонали” кажуть, що їхні виборці хочуть чути російську. Натомість “свободівці” слушно наголошують на тому, що у Верховній Раді України депутати мають розмовляти державною мовою. Нагадаємо, раніше ще одна львів’янка, представниця “Свободи” Ірина Фаріон добилась від апарату ВРУ того, що їй надали перекладача із російської на українську, “щоб вона могла зрозуміти комуніста”.

Голосували і переголосовували

Та зауважимо, що у вівторок після перерви, спричиненої бійкою, парламент продовжив працювати. Навіть трапився доволі показовий момент: опозиціонери зловили “регіоналів” на “кнопкодавстві”. І знову в опозиційному авангарді виявились львів’яни. Зокрема, представник “Батьківщини” Михайло Хміль під час засідання заявив: “Зараз при голосуванні за основу порядку денного проголосували, і відбувся факт порушення. Рудьковський проголосував за відсутнього депутата Онищенка, Льовочкіна проголосувала за депутата Горєва. Так само був факт голосування Лебедєва, який зараз виконує обов’язки міністра оборони “.

Прес-секретар “Свободи” Олександр Аронець також виклав у соцмережі фото неперсонального голосування “регіоналки” Ірини Бережної. А журналісти вже на вечірньому засіданні ВРУ зафіксували, як двома картками голосували “регіонали” Геннадій Васильєв та Тетяна Бахтєєва.

Зауважимо, що цього дня спікер Володимир Рибак, відповідно до нового регламенту,  тричі був змушений через “кнопкодавів” ставити питання на переголосування. Опозиціонери назвали це великою перемогою. Вони створили групу спостерігачів з контролю за індивідуальним голосуванням народних депутатів. Помічники опозиційних нардепів працюють у ложі преси та здійснюють фото- та відеофіксацію голосування. Окрім цього фракція “Батьківщини” створила спеціальну групу  із депутатів, які слідкують за голосуванням безпосередньо із залу. Зауважимо, що “регіонали” Борис Колесніков та Микола Левченко разом із держохороною навіть намагались вигнати із ложі преси помічників опозиційних нардепів, які фіксували “кнопкодавство”. Та у цю сутичку вчасно втрутились власне опозиційні парламентарі. 

ДО ТЕМИ

Попрацювали…

На думку політолога Володимира Фесенка, керівника Центру політичного аналізу “Пента”, парламент почав працювати тому, що депутати бояться розпуску. “Роботу Ради відновили не для того, аби розібратися у конфлікті. Головний спільний інтерес – уникнути ризиків розпуску. Не хотіли наближення місячного терміну, коли парламент не працює, і Президент може підписати Указ. Далі починаються тактичні інтереси, коли на певний час можна зірвати роботу Ради. Обидві сторони попрацювали одна на одну. Олександр Єфремов чудово може розмовляти українською мовою. Але він свідомо пішов на використання російської під час свого виступу. А “свободівці”, які не завжди реагують у жорсткому режимі, бо інколи просто щось вигукували і висловлювали невдоволення, пішли на зіткнення”, – зазначає експерт, інформує Gazeta.ua.

За прогнозами Володимира Фесенка, Раду і надалі лихоманитиме. Депутати лише шукатимуть нові приводи для конфліктів, адже не хочуть голосувати за компромісні питання. Зокрема, це стосується питання виборів міського голови Києва та столичної ради. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4531 / 1.58MB / SQL:{query_count}