Львівщина досі відчуває відгомін минулорічних парламентських виборів. Замінити тих депутатів, які пішли з облради у ВРУ, з першого разу не вдалося. Проте після проблем із фінансуванням та провалом виборів 27 січня в обласному бюджеті гроші на проміжні вибори таки знайшли (а це 7,5 млн грн).
Тож мешканці Львова та п’ятьох районів області обиратимуть депутатів обласної ради 7 квітня. Вибори відбудуться в окрузі №2 (Личаківський, Шевченківський, Залізничний райони Львова), округах №19 та №20 (Бродівський район), №24 (Городоцький район), №34 (Кам’янка-Бузький район), №47 (Сколівський район), №58 (Яворівський район).
Цього тижня Львівська обласна територіальна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів. Як повідомили “Пошті” у ТВК, кандидатів виявилося 61, їх висунули 19 партій (закон не передбачає самовисування на місцевих виборах). Нагадаємо, на проміжні вибори, які мали відбутися 27 січня, 15 політичних партій висунули 51 кандидата.
Зауважимо, що для організації виборчого процесу залишається дуже мало часу. Зокрема, згідно з календарним планом, вже 27 березня мають бути надруковані бюлетені, а до 22 березня – сформовані дільничні виборчі комісії. Подавати кандидатури своїх представників на посади членів ДВК учасники виборчих перегонів можуть лише до завтра.
КОМЕНТАР |
Микола Щур, голова Львівської обласної територіальної виборчої комісії: |
- Щодо власне виборчого процесу, то завжди потрібно готуватися до несподіванок чи провокацій. Якщо говорити про політику та політичні процеси, у нас рідко обходиться без якихось скандалів.Хоча, якщо брати до уваги нинішні проміжні вибори, політологи та соціологи загалом не передбачають якоїсь жорсткої боротьби, адже в багатьох округах є наперед відомі фаворити. Проте не виключаю, що в деяких округах боротьба буде, тому намагатимемось однаково ставитися до всіх кандидатів, не надавати комусь преференцій, діяти відповідно до вимог чинного законодавства та якісно організувати виборчий процес.Гроші на проведення виборів виділили, але є певні організаційні моменти. Зокрема, термін, за який потрібно організувати роботу понад 400 дільниць у межах семи округів області, є дуже коротким. Тож проблема лише в тому, що є дуже багато роботи |
Люди, які працюватимуть у ДВК в день виборів та під час підрахунку голосів, мають отримати від держави так звані добові. Їхня сума за два дні становить близько 320 гривень, однак після сплати усіх податків та відрахувань член ДВК отримає близько 280 гривень. Окрім цих державних коштів, неофіційно членам ДВК можуть доплачувати за роботу і самі кандидати (чи партійні осередки, які їх висунули).
Закон дозволяє працювати двом членам кожної виборчої комісії на платній основі під час виборчого процесу. Ці кошти не можуть бути меншими, ніж розмір мінімальної заробітної плати, а для людей, які на час роботи у виборчих комісіях звільняються від виконання своїх виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не меншими, ніж їхня середня заробітна плата. Однак, за умови загальної економії фонду зарплати, цим членам дільничної комісії можуть виплатити лише одноразову премію.