Хто із міських обранців найактивніший?

Лише третина депутатів Львівської міськради відвідали усі пленарні засідання, а двоє виявились абсолютними прогульниками

Лише третина депутатів Львівської міськради відвідали усі пленарні засідання, а двоє виявились абсолютними прогульниками

На місцевому рівні депутати працюють не краще за своїх парламентських колег. Так само прогулюють засідання і не поспішають писати звернення та запити. Зокрема, такий висновок можна зробити з інформації, яку отримав Львівський прес-клуб у відповідь на свій інформаційний запит.

Виявилось, що із 90 депутатів ЛМР лише п’ятеро подали 40 і більше депутатських звернень і запитів у 2012-му. Лідерами за цим показником стали “свободівці” Василь Горон із 20 запитами та 120 зверненнями,  Іван Лещишин із 58 запитами та 13 зверненнями, Ігор Ничай із 47 зверненнями, Ірина Шалаковська із  31 зверненням і 15 запитами та представник  партії “Україна соборна” Юрій Кужелюк із 40 запитами та 2 зверненнями. За 2012 рік 20 депутатів Львівської міської ради не подали жодного звернення чи запиту.

“Самі виборці відвикли від того, що можуть звертатися до депутатів-мажоритарників, яких обирали. Багато із них навіть не знають своїх депутатів особисто, бо у 2010 році голосували за партійний бренд. Водночас більшість депутатів і не мають наміру йти до виборців. Ми маємо популістське суспільство, люди слухають, що їм говорять, а депутати багато говорять, але нічого не роблять для людей. Тому ми маємо лише п’ять депутатів, орієнтованих на роботу із виборцями”, – зазначає Оксана Дащаківська, виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України”.

Вона також додає, що загалом органи місцевого самоврядування профанується і навіть голосують депутати так, як їм скажуть на засіданні їхньої фракції. Адже лише партії відповідно до законодавства можуть висувати кандидатів на вибори до місцевих рад, тому відповідно ті, хто стають депутатами, представляють політичні бренди, а не свої громади.

А от щодо відвідуваності пленарних засідань ЛМР, то тут у міських обранців ситуація не краща. Лише 32 депутати із 90 відвідали усі 18 засідань, які проходили у 2012. При цьому двоє “регіоналів” Ігор Дедишин та Володимир Пасічник минулого року прогуляли усі засідання. Серед інших прогульників ще один представник ПР Андрій Мочарський, який пропустив 11 засідань. Стільки ж пропустив і позафракційний Ігор Гладиш. Роман Федишин (Аграрна партія) та Олексій Луців (“Наша Україна”) пропустили по 10 засідань. Петро Адамик (УДАР) та Іван Рудницький (“За Україну”) пропустили половину засідань. Однак зауважимо, що ці дані стосуються лише реєстрації депутатів на початку сесії, і депутати могли прийти на засідання пізніше. 

Та депутати навіть не звітують про свою діяльність, хоч це і передбачено законом. При цьому  Львівська міська рада не затвердила строки звітування депутатів, а отже і не слідкує за ними. Про це зазначає Олександр Неберикут, член координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА. Експерт наголошує на тому, що Закон про “Статус депутата місцевих рад” передбачає затвердження строків звітів депутатів на рівні місцевих рад, і, на відміну від Львова, в деяких містах Західної України такі рішення приймаються.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4237 / 1.56MB / SQL:{query_count}