Як завжди, українці, маючи певні надії, обрали нардепів, а вони не надто поспішають працювати. Наші представники у вищому законодавчому органі держави мали б створювати законопроекти. Проте дослідження Громадянської мережі ОПОРА за підсумками лютого зафіксувало середній відсоток активних депутатів Верховної Ради України лише на рівні 41,35%. Отже, більшість нардепів минулого місяця взагалі не здійснювала законотворчої діяльності.
І тут не може бути виправдань через тривале блокування ВРУ. Жодному парламентареві не заборонялося писати та реєструвати свої ініціативи. Ідеться не про їх якість, а хоча б про наявність.
Якщо брати до уваги відсоток законодавчо активних депутатів усередині фракцій, то найкращою є ситуація у фракції “Свобода” (майже 67%), а найгіршою – у Партії регіонів (майже 33%). У КПУ цей показник становить 53%, в УДАРі – 50%, у “Батьківщині” – 44%, серед позафракційних – 36%.
Якщо ж говорити про загальну активність фракцій, то у лютому, на відміну від січня та грудня, “Батьківщина” поступилася лідерськими позиціями Партії регіонів. Найбільша опозиційна фракція самостійно зареєструвала 57 законопроектів, тоді як фракція ПР – 105. Без міжфракційних законопроектів (їх загалом 29) КПУ зареєструвала 32 свої ініціативи, позафракційні-мажоритарники – 24, “Свобода” – 18, УДАР – 10.
ОПОРА також зазначає, що у лютому законотворчі ініціативи від ПР найчастіше стосувалися сфер економіки, фінансів та господарювання. Представники “Батьківщини” та УДАРУ зосередилися на питаннях реформування правоохоронної системи та змінах в системі судочинства. “Свобода” у лютому займалася питаннями політики та державного управління. А от законопроекти від КПУ та позафракційних депутатів стосувалися здебільшого соціальної політики.