Знову “пакращення”

Уряд пообіцяв за два роки виправити проблеми в економіці і разом із Президентом пішов на фуршет

Уряд пообіцяв за два роки виправити проблеми в економіці і разом із Президентом пішов на фуршет

Влада дуже хоче використовувати нібито позитивні для себе підсумки саміту Україна – ЄС, відповідно продовжує  обіцяти. Показовим у цьому контексті стало учорашнє розширене засідання Кабінету Міністрів, на якому Президент Віктор Янукович заявив, що боротиметься із корупцією навіть “неординарними методами”, пригрозивши міністрам звільненням, а прем’єр Микола Азаров презентував програму активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки.

“Вимагаю від уряду безумовно забезпечити виконання домовленостей, які були досягнуті з керівництвом Європейської Ради та Європейської комісії. Маємо докласти максимум зусиль для підписання Угоди про асоціацію під час саміту “Східного партнерства”, – завив Янукович.

Загалом виглядає доволі дивно, і навіть смішно, коли влада тільки тепер показово починає чухати потилицю, щоб хоч щось зробити для євроінтеграції. При цьому є два важливих моменти. По-перше: головні вимоги ЄС стосуються “політично вмотивованого правосуддя”, про яке влада воліє не говорити. По-друге: риторика Президента і прем’єра щодо економічних питань (про це вони говорять часто) виглядає так, нібито вони лише щойно прийшли до влади.  Та незважаючи на те, що Кабмін нібито і новий, але прем’єр Микола Азаров нині вже сам собі “попєрєднік”.

На учорашньому засіданні уряду він зазначив, що програма активізації економічного розвитку на 2013-2014 роки передбачає зростання ВВП на рівні не менше 3% щорічно. Для цього уряду необхідно 380 мільярдів гривень (раніше передбачалось 180 млрд грн), які він братиме із державних та місцевих бюджетів, кредитів міжнародних фінустанов, іноземних інвестицій та нового механізму державних гарантій, який був запроваджений з поточного року. Принаймні про це говорить Микола Азаров.

До слова додамо, що у січні 2013 року НБУ оцінило зниження ВВП в 0,5% у річному вираженні.

Опозиції слова не дали

На розширене засідання уряду прийшли і парламентарі. Зокрема близько десяти “регіоналів” та понад два десятки представників фракції “Батьківщини” на чолі із Арсенієм Яценюком. Перед цим вони провели внутрішньофракційне обговорення свого бачення економічних реформ, яке й хотіли публічно висловити перед Президентом й прем’єр-міністром.

Та Микола Азаров не надав слово Арсенію Яценюку, між ними навіть відбувся невеликий словесний конфлікт. Зокрема очільник уряду сказав, що нікому не дозволить зірвати їхнє засідання. Після цього представники опозиції почали вигукувати: “Ганьба!” та залишили залу засідань уряду, 

“Ви не готові до того, щоб чути опозицію. Ми покидаємо засідання уряду, і ми не готові слухати вас у парламенті”, – заявив Арсеній Яценюк.

Після цього він повідомив, що парламентська опозиція ініціює збір підписів під резолюцією про недовіру уряду, і вимагатиме його відставки. Яценюк уточнив, що така резолюція потребує 150 підписів народних депутатів. Заявив він також про те, що опозиція вимагатиме й відставки Президента, “який призначив цей бездарний уряд”.

Зазначимо, що разом із представниками “Батьківщини” на учорашньому засіданні Кабміну були й два нардепи-”свободівці” – Андрій Іллєнко та Едуард Леонов. А от лідер УДАРу Віталій Кличко ще напередодні заявив, що фракція не братиме участі у цьому заході. В УДАРі вимагають на наступному сесійному тижні, 6 або 7 березня, провести день уряду у Верховній Раді, для того щоб Кабінет Міністрів прозвітував за свою попередню діяльність.

“З грудня минулого року ми вимагаємо звіту Кабінету Міністрів за його попередню діяльність. Вже три роки уряд Азарова працює без програми діяльності, а відтак фактично ні за що не відповідає”, – заявляє Кличко.

Уряд відпочиває

На відміну від опозиційних депутатів, багатьох журналістів взагалі не пустили до зали, де відбувалось розширене засідання уряду. Не пустили фотографів та операторів низки медіа навіть  у приміщення перед залом засідань. Натомість працівники ЗМІ спостерігали за усім із моніторів у залі для преси.

І тут трапився казус: журналістам показали забагато. Під час виступу віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка трансляція перервалась і на екрани вивели картинку із малого залу Кабміну, де вже був накритий довгий фуршетний стіл і метушились офіціанти. Прес-служба Камбіну випадково допустила таку помилку при трансляції засідання для журналістів. (Трансляція до прес-центру відбувалась через камери спостереження Кабміну). Зазначимо, що в  ефір Першого національного, який транслював засідання уряду у прямому ефірі,  кадри із фуршетним столом не потрапили. 

ДО ТЕМИ

“Пакращення” не для всіх

Відповідно до опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке було проведене з 8 по 17 лютого, лише 18% громадян України впродовж останніх 3-4 років відчули, що умови їхнього життя покращилися. При цьому, 43% українців сказали, що в цілому життя стало гірше, а ще 39% – що воно відчутно не змінилося. Опитали 2032 респондентів віком від 18 років у всіх областях України. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4308 / 1.59MB / SQL:{query_count}