Останнє попередження пряником

Щоб у листопаді підписати Угоду про асоціацію з ЄС, до травня Україна має вирішити проблеми із вибірковим правосуддям

Щоб у листопаді підписати Угоду про асоціацію з ЄС, до травня Україна має вирішити проблеми із вибірковим правосуддям

Учора у Брюсселі нарешті відбувся 16-й саміт Україна–ЄС, котрий перенесли із минулого року. В тій політичний ситуації, у якій опинилась наша держава, Україна може радіти результатам цих переговорів. Щоправда, українській владі потрібно ще багато чого довести європейському співтовариству. В іншому випадку усі ті надії, які досі існують і які з новою силою зажевріли учора, зведуться нанівець. 

Керівники Європейського Cоюзу сподіваються, що  підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною може відбутись у листопаді на саміті країн “Східного партнерства” у Вільнюсі. Нині ж є три пріоритетні питання, про які ЄС говорить уже не вперше, і на вирішення яких українська сторона має час до травня: проблема вибіркового правосуддя, недоліки під час встановлення результатів парламентських виборів-2012  та продовження реформ у рамках Порядку денного асоціації.

Лідери ЄС та України у спільній заяві також наголосили на важливості покращення бізнес-клімату в Україні, аби угода про вільну торгівлю могла запрацювати одразу ж після її остаточного підписання сторонами.

Окрім цього, Україна та Євросоюз підписали меморандум про взаєморозуміння та угоду про надання макрофінансової позики державі в розмірі 610 млн євро.  

Та для отримання цих коштів нашій державі ще потрібно відновити співпрацю із Міжнародним валютним фондом. Учора на саміті також ухвалили спільну доповідь щодо виконання умов меморандуму про взаєморозуміння у галузі енергетики, у якому підтвердили, що Україна є надійним партнером Європи, який намагається забезпечувати надійний транзит газу до Європи.

Тож, як бачимо, ЄС вкотре надав українській стороні кредит довіри, який тепер потрібно виправдовувати. 

Президент України Віктор Янукович у Брюсселі висловив задоволення результатами зустрічі. Питання інтеграції України в ЄС – це стратегічне питання, його визначено давно. Воно не підлягає сьогодні ніяким ревізіям, – зазначив гарант.

Водночас він заявив, що Україна продовжує шукати шляхи співробітництва з Митним союзом. Своєю чергою Жозе Мануел Баррозу, президент Європейської комісії, заявив, що Україна не може бути членом поглибленої зони вільної торгівлі із Євросоюзом і членом Митного союзу, однак існують певні компромісні шляхи. Він також висловив сподівання, що наша країна може очікувати на пом’якшення візового режиму із ЄС вже у першій половині цього року.

Загалом європейська сторона охарактеризувала учорашню зустріч як “конструктивну”. “Певні кроки вже були здійснені, однак нам потрібно побачити конкретніший прогрес. Ми сподіваємося, що Україна виконає усі вимоги ЄС, зокрема, проведе реформи в питаннях вибіркового правосуддя та щодо парламентських виборів. Хочу подякувати Президентові Януковичу за представлення цих дій. Прогрес у цих сферах реалістичний, досягнути його можна, але часу мало”, –  наголосив Герман Ван Ромпей, президент Європейської Ради.

Щодо учорашнього саміту також варто відзначити, що Юлія Тимошенко привітала відновлення діалогу ЄС з українською владою як таке, що “дозволить уповільнити стрімке сповзання нашої країни в бік крайнього авторитаризму, зупинить найгірший для України сценарій”.

До слова додамо, що “Gazeta Wyborcza” повідомила, що Віктор Янукович під час нещодавньої зустрічі у Віслі із президентами Польщі і Словаччини нібито неофіційно пообіцяв значне поліпшення умов утримання Тимошенко та звільнення Луценка.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4318 / 1.56MB / SQL:{query_count}