Учора, на 17-му дні блокування трибуни і президії ВРУ опозиційними фракціями, Рада запрацювала.
Тож компроміс знайдено. Спікер Володимир Рибак зачитав список відсутніх депутатів, які не зареєструвалися і картки яких вилучалися.
Опозиція і влада домовились: “у випадку, якщо зафіксовано, що хтось із народних депутатів проголосував за іншого, головуючий зобов’язаний надати право голосу тому народному депутату, який зафіксував неособисте голосування. Головуючий називає прізвище депутата, що відсутній у залі, але картка якого знаходиться в системі голосування. Якщо такого депутата немає, картка вилучається і питання ставиться на переголосування. За таке рішення проголосували 339 депутатів із 349, що зареєструвалися в сесійній залі.
Арсеній Яценюк, лідер фракції “Батьківщина”, заявив, що помічники депутатів із відеокамерами перебуватимуть на балконах для фіксування кожного голосування. А лідер “свободівців” Олег Тягнибок навіть процитував Чечетова: “Ну, що, дорогі мої, “оцените красоту игры”.
Невідомо з яких причин опозиціонери, які понад два тижні вимагали введення сенсорної кнопки, відмовились від цього і погодились на виготовлення нової електронної системи для голосування, яке може затягтись аж до вересня. Тут варто згадати шулерський трюк лідера фракції ПР Олександра Єфремова, який під час нещодавнього тестування системи “Рада-3” нібито увімкнув сенсорну кнопку за допомогою телефона. Але ж під час тестування цей трюк не вдався до кінця: кнопка загорілась, але голосування не було зараховано електронною системою. Про це заявляв і розробник “Ради-3” Анатолій Морозов, директор Інституту проблем математичних систем і машин НАНУ.
Та учора опозиція про це забула і погодилась витратити немалі державні гроші для розробки і запровадження нової системи. Опозиціонери вимагали голосувати за зміни до регламенту підняттям рук, а зробили це за допомогою тепер вже нібито застарілої електронної системи. Зрештою, вони знову довірились”регіоналам”, тож ще зарано говорити, хто кого насправді розвів.
Також зазначимо, що депутати учора проголосували за заяву про євроінтеграційні прагнення України, однак вже після цього опозиціонери й самі заговорили про те, що з боку провладних сил це була пуста декларація.
А от “регіонали”, що, як виявилось, учора навіть із комуністами не мали більшості, уже почали прораховувати, як у випадку жорсткої фіксації неперсонального голосування обходити нові регламентні норми. На брифінгу після засідання ВРУ Олександр Єфремов запропонував ухвалювати рішеня не 226 голосами, а більшістю присутніх, якщо вона становить не менш ніж 50.
В опозиції назвали таку ідею неконституційною, проте пообіцяли подумати над нею. Учорашнє засідання після розблокування ВРУ показало: поки що парламент не дуже і потрібен владі. Важливих для себе законопроектів ПР не вносила на розгляд. Тож депутати пропрацювали недовго і розійшлись. Цього разу до 5 березня.