Уже понад тиждень опозиційні фракції блокують роботу парламенту, вимагаючи від більшості особистого голосування кожного депутата. Проте, незважаючи на постійні перемовини голів усіх фракцій у кабінеті спікера, компромісу досі не досягнуто.
Зауважимо, що нині ситуація вже переросла питання введення у дію так званої “сенсорної кнопки”, опозиціонери нібито готові погодитись і на голосування руками чи бюлетенями. Натомість нині і владі, і опозиції потрібно насамперед інформаційно перемогти, довести, що інша сторона пішла на більші поступки. В ситуації, коли провладна більшість не відчуває колишньої впевненості у своїх силах, опозиціонери отримали шанс продемонструвати, наскільки вони здатні впливати на парламент нинішнього скликання.
Учора у Львові представники Львівського обласного осередку партії УДАР зазначили, що питання особистого голосування є дуже важливим з огляду на необхідність якісних змін в українській політиці загалом.
“Це не є парламентська криза суто якоїсь окремої політичної сили чи цілої опозиції. Це є криза в цілому суспільстві. Ми сьогодні хочемо показати, що починаємо з себе”, – зазначила, Оксана Юринець, депутат Львівської обласної ради від УДАРу.
Вона також наголосила на тому, що у вівторок окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд позову партії Кличка щодо визнання протиправними дій та бездіяльності спікера Володимира Рибака під час голосувань у Верховній Раді.
Зазначимо що, зокрема, йдеться про неособисте голосування провладних депутатів за звільнення з посади голови НБУ Сергія Арбузова та призначення на цю посаду Ігоря Соркіна під час пленарного засідання парламенту 11 січня 2013 року. (Розгляд справи по суті відбудеться 26 лютого).
Нині ж “ударівці” заявляють про те, що готові йти до кінця у питаннi персонального голосування. Зі слів Петра Адамика, заступника голови Львівської обласної організації партії УДАР, депутата Львівської міськради, якщо впродовж 30 днів (блокування трибуни ВРУ розпочалось 5 лютого) парламент не запрацює, то з’являться законні підстави про його розпуск.
“Блокування парламенту, це не є питання кнопки. У жодній цивілізованій країні жоден депутат парламенту не дозволяє собі грубо нехтувати законодавством і Конституцією. Це питання особистої відповідальності кожного депутата за прийняття рішень. Це питання виконання законів України, питання життя по закону, а не за “понятіями”, яке нам хочуть нав’язати”, – наголосив Петро Адамик.
Окрім цього, львівські “ударівці” розповіли, що їхні однопартійці у ВРУ уже підготували законопроект про персональне голосування і депутатів місцевих рад, в яких передбачено електронне голосування.
Ба більше, Оксана Юринець заявила, що УДАР готовий блокувати і роботу Львівської обласної ради, якщо тут також продовжуватиметься “кнопкодавство”.