Про це певний час говорили ще напередодні парламентських виборів. Знову ж таки цю тему підняла Юлія Тимошенко своє заявою, а її підтримав Арсеній Яценюк.
“Головним завданням на наступний рік є поглиблення нашої єдності та створення стійкої, добре скоординованої опозиційної коаліції у складі “Батьківщини”, “Свободи” та УДАРу. Задля перемоги на президентських виборах 2015 року опозиційного кандидата, наші фракції в парламенті мають не декларативно, а реально працювати, як годинник… детальний варіант – продовження об’єднавчих процесів опозиційних сил, створення єдиної партії, бо кoток Партії регіонів може зупинити лише потужна опозиційна сила, яка матиме беззаперечну підтримку суспільства” – йдеться у заяві леді Ю.
Та не всі опозиціонери аж так хочуть створювати одну політичну силу, а, відповідно, й об’єднувати свої партійні організаційні структури. Зокрема лідер “Свободи” Олег Тягнибок наголосив на недоречності подібних дій. “Я не думаю, що доцільно створювати політичну силу, де будуть представлені різні ідеології” – зазначив він.
Очевидно, що президентські амбіції низки опозиціонерів навряд чи дозволять створити єдину партію. Ближче до 2015 року ситуація ще більше загостриться.
Експерти також говoрять про те, що ідея із створенням єдиної опозиційної партії є лише піар-ходом, котрий використовують у потрібний момент. “Єдина опозиційна партія могла б прийти до влади в Україні. Але це ідеальна схема. На сьогодні може йтися лише про максимальну координацію дій опозиційних партій та висунення єдиних кандидатів на посади мера Києва та Президента України. Тут не йдеться про об’єднання. Це дуже красива, але утопічна ідея”, – каже Олександр Черненко, голова Комітету виборців України, інформує УНІАН.