Як уже стало відомо, колишній перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський почав робити самостійні кроки в утвердженні власного політичного становища. Яка мета цього виокремлення серед інших політиків Партії регіонів?
Нещодавно Хорошковський в ультимативній формі попросив Євгенія Кисельова піти з “Великої політики” на “Інтері”, повідомляє “Сегодня”. Ведучий “Великої політики” вже кілька років працює на телеканалі, але з невідомих поки що причин його вирішили замінити. Зазначимо, що Валерій Хорошковський володіє 61% акцій каналу “Інтер”, ще 29 % належать російському “Первому каналу”, а 10 % – вдові засновника “Інтеру” Ігоря Плужникова.
Інформація про кадрові зміни у “Великій політиці” з’явилась після того, як Хорошковський здійснив свої перші публічні кроки проти офіційного курсу ПР. Нагадаємо, що 13 грудня Верховна Рада проголосувала за призначення Миколи Азарова главою нового уряду, а ввечері Віктор Янукович підписав указ. З цим не погодився Хорошковський, заявивши, що Микола Азаров нездатний проводити економічні реформи і захищати стратегічний курс держави на євроінтеграцію. Опісля він подав Президенту заяву про відставку у зв’язку з незгодою щодо повторного призначення Миколи Азарова на посаду прем’єра. Нагадаємо, що Валерій Хорошковський уже ішов із уряду через “азаровщину”: у 2003-му, коли прем’єром був Віктор Янукович.
З чим нині пов’язана така поведінка Хорошковського, який є членом Партії регіонів, – це одразу ж стало темою дискусій серед політичних експертів в Україні. У ЗМІ з’являлась інформація про те, що власник “Інтеру” вирішив публічно грюкнути дверима тому, що йому і так не пропонували чільне крісло у Кабміні. Очевидно, що після довгої боротьби всередині ПР група впливу Льовочкіна-Фірташа-Хорошковського віддаляється від Президента Віктора Януковича, оточеного “сім’єю” та “стародонецькими”.
Усім відомо, що не за горами президентські вибори, а нових, свіжих облич в Україні немає. Далекоглядність екс-віце-прем’єр-міністра змушує задуматись над тим, що, можливо, в недалекому майбутньому ми почуємо нові імена політиків, які бажають засвітити свою зірочку над постом Президента. Проєвропейські настрої, незадоволення діями Азарова, незгода з колегами по партії, висловлення вголос власних думок може бути стратегічним ходом Валерія Хорошковського в контексті його можливих президентських амбіцій на 2015 рік. Хорошковський зможе отримати прихильність деяких прибічників Партії регіонів, оскільки покаже себе, як альтернативне обличчя у політиці, а, виділившись на тлі інших, співаючи про євроінтеграцію, додасть собі популярності серед населення, що не підтримує провладну партію.
У будь-якому разі, якщо Валерій Хорошковський нині вдало розставить фігури на шахматній дошці, то це допоможе йому ефективно зіграти у гру під назвою “Велика політика”.