Цирк під куполом Ради

Перше засідання парламенту розпочалося кулачними боями. “Свобода” “яскраво” дебютувала у ВРУ 

Перше засідання парламенту розпочалося кулачними боями. “Свобода” “яскраво” дебютувала у ВРУ 

Відкриття першої сесії парламенту 7-го скликання учора, як і передбачалося, перетворилося на суцільний цирк. Перші “тушки” в опозиції, перша бійка, перша спроба блокування трибуни, постійні сварки між депутатами, напівголі активістки руху “Femen” з іграшковими головами коней під стінами ВРУ, гламурна телеведуча Катя Осадча зі своїми “світськими” запитаннями в кулуарах Ради, спилювання “свободівцями” паркану біля Верховної Ради, нецензурна лексика в. о. міністра оборони Дмитра Саламатіна в обличчя охоронцю парламенту… 

Все це вчора висадило мозок українцям, які очікували побачити роботу тих, за кого голосували. 

Навряд чи від цієї Ради варто чекати продуктивних кроків. До речі, президент Віктор Янукович через свій візит в Індію на відкритті роботи нового складу парламенту не був присутнім. Це також може свідчити про те, що Банкова планує використовувати ВРУ лише для розважання українців та відволікання уваги від нагальних соціально-економічних проблем.

Сезон “тушкування” відкрито

Учорашній парламентський перфоманс розпочався з того, що представники ВО “Батьківщина” прийшли на засідання у светрах чорного кольору із  написом “Свободу політв’язням” на спині, а також фотоколажем із зображенням Юлії Тимошенко на грудях. Та прихильники леді Ю відзначилися не стільки вбранням, скільки тим, що серед них знову виявилися зрадники. Про те, що у “Батьківщині” з’явилися “тушки”, стало відомо ще до початку роботи парламенту. 

Усе персональне

 

Громадський рух “Чесно” навіть у туалетах Верховної Ради закликає новообраних депутатів голосувати особисто. Принаймі про це йдеться на плакатах, які там з’явились учора під час першої сесії парламенту 7-го скликання. Окрім цього, у сесійній залі на місцях нардепів ще зранку лежали листи із вимогою персонально голосувати.

Нагадаємо, Президент Янукович ще у вівторок підписав закон про зміни до регламенту Верховної Ради щодо персонального голосування депутатів. Та, хоч у законі і заборонено одному депутату голосувати замість іншого, сам механізм голосування не прописаний. До того ж, йдеться не про сенсорну кнопку, яка в Раді поки не працює і не відомо, чи запрацює у майбутньому.

Своєрідний курйоз стався під час ранкового засідання, коли “диригент” Ради минулого скликання, регіонал Михайло Чечетов, підніс картку для голосування Олександрові Єфремову у президію. На це Володимир Литвин сказав: “Ми зараз голосувати не будемо”.

 

Кіровоградський бізнесмен Олександр Табалов (став депутатом як  №49 у списку) та його син Андрій Табалов (узгоджений кандидат від Об’єднаної опозиції по округу №99) не увійшли до парламентської фракції “Батьківщини”. І хоч опозиціонери одразу почали вимагати, аби “тушки” склали мандати, Табалови не збираються цього робити. Це ще один доказ недалекоглядності та корупційності опозиції, адже низка перевірених кадрів залишилася за межами списку, а от таким “споносорам” місце знайшлося. Зокрема Олександр Табалов заявив, що фінансував виборчу кампанію ОО “Батьківщина”. Він зміг чітко пояснити позицію про свою фракційну приналежність.

Арсеній Яценюк, у свою чергу, визнав, що тушки – це його провина, адже саме він привів їх за квотою “Фронту змін”.  “За те, що сталося з Табаловими, я відповідаю особисто, як і за те, що люди, які клянуться на Біблії, які клянуться своєю родиною, зраджують”, – заявив він.

Помахали кулаками

Нікого не здивувало і те, що виправляти ситуацію із “тушками” одразу почали союзники “Батьківщини” по опозиції, “свободівці”, на чолі із Олегом Тягнибоком. Вони не пустили Табалових до сесійної зали і не дозволили зачитати присягу. Виникла бійка. Нардеп-”свободівець” Андрій Іллєнко наголосив, що якби Табалови були членами їхньої фракції, то після такого вчинку вони вже давно лежали б у реанімації. 

Тепер опозиція вважає Табалових нелегітимними депутатами, адже вони не склали урочисту присягу. Окрім того, папір із текстом присяги, на якому вони мали б поставити підписи, дрібно пошматували. 

Проте Володимир Литвин заявив, що  присягу склали 444 депутати з 445 (за винятком комуніста Євгена Мармозова, який хворіє). 

День свободи

ВО “Свобода” яскраво відзначила перший день в українському парламенті. Після бійки із “тушками”-Табаловими, очікуючи на вечірнє засідання, “свободівці” ще встигли спиляти болгаркою незаконно вставновлений паркан біля будівлі ВР (пиляв брат Олега Тягнибока Андрій). “Верховна Рада є найвищим представницьким органом українського народу, тому народ має право доступу до неї”, – зазначено у повідомленні прес-служби партії.

Вчинок, звичайно, достойний. Проте чомусь склалося враження, що партія, в якій найбільше львів’ян, з першого дня вирішила заполонити екрани телевізорів. Парканом “свободівці”  не обмежилися. Вони ще й виламали зсередини двері у другому під’їзді Верховної Ради. Як повідомила “Українська правда”, свої дії “свободівці” пояснили тим, що комендатура зачинила ці двері, поки вони спилювали паркан. Тому народні депутати не могли потрапити на засідання ВР. Під час інциденту виникла невелика бійка між депутатами “Свободи” та правоохоронцями. 

Фракційні пристрасті

Після ранкових урочистостей та сутичок перше засідання парламенту продовжилося. Щоправда, після обіду. В тимчасовій президії Партію регіонів представляв Олександр Єфремов, “Батьківщину” – Андрій Кожем’якін, УДАР – Віталій Ковальчук, Комуністичну партію – Петро Симоненко, партію “Свобода” – Руслан Кошулинський. Функції голови виконував Єфремов як представник найчисленнішої сили. Саме він оголосив про створення п’яти фракцій у ВРУ 7-го скликання.

Йдеться, зокрема, про  фракцiю Партiї регiонiв у складі 210 депутатiв. Головою фракцiї обрано Олександра Єфремова. Першим заступником став Михайло Чечетов, його заступниками – Сергій Клюєв та Сергій Тігіпко.

Фракцiя об’єднаної опозицiї “Батькiвщина” нараховує 99 депутатiв. Голова фракцiї – Арсенiй Яценюк, його заступники – Сергiй Соболєв, Дмитро Шлемко, В’ячеслав Кириленко, Борис Тарасюк, Сергiй Сас, Андрiй Iванчук, Сергiй Пашинський. Зазначимо, що напередодні за Яценюка як голову фракції не голосували четверо депутатів (Юрій Одарченко, Борис Тарасюк, Анатолій Гриценко та Андрій Сенченко). На їхню думку, фракцію мав очолити Олександр Турчинов як представник “Батьківщини”, яка є домінуючою політичною силою Об’єднаної опозиції.

УДАР, у свою чергу, сформував фракцію у складі 42 депутатів. Голова фракції – Віталій Кличко, його заступники – Віталій Ковальчук та Віктор Пинзеник.

“Свободу” у фракції представляє 37 депутатів. Їх головою є Олег Тягнибок, а його заступниками Андрій Мохник та Руслан Кошулинський.

І тут сталося найцікавіше: Олександр Єфремов оголосив про створення фракції КПУ із 33 депутатів. Голова фракції – Петро Симоненко, його заступники – Адам Мартинюк та Валентин Матвеєв. 

Нагадаємо, що, відповідно до регламенту, партія для створення фракції має не лише пройти у парламент за списками, але й мати депутата, якого висунула у мажоритарному окрузі і який переміг.

 “Назвіть прізвище такого кандидата-мажоритарника. Комуністів як фракції немає. Дасть Бог, і партії такої не буде”, – сказав Єфремову Арсеній Яценюк.

Додамо, що 24 депутати поки що залишилися позафракційними. Після цього опозиціонери спробували заблокувати трибуну та домоглися технічної перерви, під час якої відбулися сутички у боротьбі за трибуну та президію.

Далі буде…

Та й після цієї перерви конфлікти не припинилися. Спочатку проголосували за створення лічильної комісії. До речі, Руслан Кошулинський, який зачитував рішення про її створення, назвав і членів КПУ. А це ще один крок до визнання комуністичної фракції. Про це йому зі своїх місць кричали опозиціонери. Потім Олександр Єфремов поставив на голосування питання про роботу “до ночі”, тобто доти, доки не розглянуть усіх. Регіонали були твердо налаштовані обрати спікера ВРУ (на цю посаду висунули Володимира Рибака) та прем’єра (президент знову вніс на розгляд кандидатуру Миколи Азарова). За продовження роботи проголосувало 228 карток. Проте під час чергової перерви стало відомо, що “регіонали” зайнялися звичним для себе “кнопкодавством” і у парламенті 7-го скликання, адже спрацювали картки Табалових, яких не було у сесійній залі. Після цього опозиція заблокувала парламентську трибуну та почала вимагати закриття засідання.

Знову відбулися сутички, на цей раз за картки “тушок”. Та вже близько восьмої вечора Олександр Єфремов оголосив про перенесення засідання на сьогодні. Тож найцікавіше ще попереду. 

Побилися, присягнули... і знову побилися

Перший день роботи нового парламенту в об’єктивах фотокамер 

 0814aa.jpg

 

0814as.jpg

 

0814b.jpg

0814c.jpg

 

0814cc.jpg

 

0814d.jpg

 

0814dd.jpg

 

0814ee.jpg

 

0814ff.jpg

 

0814g.jpg

 

0814sx.JPG

 

0814ww.jpg

 

0814x.jpg

 

0814xs.jpg

 

0814z.jpg

 

0814zz.jpg

 

 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4236 / 1.68MB / SQL:{query_count}