Квадратні метри для нардепів

Повернення мажоритарників у парламент, а також небувале оновлення Ради спричинило проблеми із розселенням депутатів у Києві. Так стверджує влада, а опозиція каже про відволікання уваги від нагальних проблем

Повернення мажоритарників у парламент, а також небувале оновлення Ради спричинило проблеми із розселенням депутатів у Києві. Так стверджує влада, а опозиція каже про відволікання уваги від нагальних проблем

Цього тижня голова регламентного комітету Верховної Ради шостого скликання “регіонал” Володимир Макеєнко заявив, що близько 180 новообраних нардепів написали заяви з проханням розмістити їх у Києві за державний рахунок. Пізніше він збільшив їх кількість до 238-ми. Макеєнко також зазначив, що такої величезної кількості заяв на отримання житла у Києві на час депутатської каденції не було ніколи.

Одразу варто сказати, що голова регламентного комітету не уточнив, скільки нових обранців народу хочуть мати саме квартири, а скільки задовольняться готельними номерами. Та й щодо партійної приналежності “охочих до житла” чітко не висловився, зазначивши, що такі є від усіх партій. Проте скандал розгорівся одразу. 

Без квартир

У відповідь представники трьох опозиційних партій одразу ж заявили, що не претендують на державні квартири, не писали і не писатимуть таких заяв. Для опозиціонерів з областей необхідним є лише розміщення в готельних номерах. 

“34 народних депутати від Об’єднаної опозиції “Батьківщина” написали заяви про те, що їм потрібне тимчасове помешкання. Це готель “Київ”. Окрім того, 10 депутатів, яких обрали на черговий термін, проживатимуть у готелі й надалі. Тобто депутати від Об’єднаної опозиції не претендують на щось більше, ніж готель”, – каже нардеп Іван Кириленко, повідомляє Радіо Свобода.

Підтвердили таку позицію і в політичній силі ВО “Свобода”. “Ми в партії ухвалили рішення, що ніхто з наших депутатів не писатиме заяви на отримання квартири”, – заявив Юрій Сиротюк, прес-секретар ВО “Свобода”, інформує “Українська правда”. “Свободівець” Андрій Ілієнко також наголошують на тому, що влада намагається  обговоренням питання квартир приховати інші проблеми, зокрема тишком ухвалити держбюджет.

Більше того, опозиція тепер вимагає обмежити депутатські пільги, а також перевірити, скільки державних квартир було приватизовано депутатами минулих скликань. “Треба ввести ліміт на авіаперельоти та залізничні поїздки депутатів за державний рахунок. А необґрунтовані преференції взагалі мають бути скасовані. У 2012 році, тимчасово відмовившись від пільг, депутати заощадили щонайменше 55 мільйонів бюджетних гривень. А якби така відмова була не тимчасовою, Україна отримала б сотні мільйонів гривень, яких так не вистачає на соціальні виплати”, – заявив лідер УДАРу Віталій Кличко.

Нагадаємо, що Закон “Про статус народного депутата України” передбачає право на грошову компенсацію витрат для створення належних житлових умов або службове помешкання. До надання такої грошової компенсації або житла обранцю виділяється номер у готелі, який оплачується за рахунок бюджетних призначень на забезпечення Верховної Ради.

Готельні пристрасті

Сам голова регламентного комітету Володимир Макеєнко визнав, що більшість нардепів можуть забезпечити себе житлом самостійно. Він нібито планує вести з кожним народним обранцем, який написав заяву, індивідуальну розмову.  А от щодо тимчасового проживання в готелях, то “регіонал” дещо перекрутив кількість номерів у готелі “Київ”, який зазвичай розміщує у себе нардепів. Макеєнко сказав про 80. Натомість опозиційні нардепи в коментарях “Пошті” апелювали до того, що насправді номерів набагато більше. І дійсно, на сайті готелю є інформація про 187 номерів. А є ще готель “Україна”, який  також розміщує нардепів. У ньому 371 номер.

Проте зазначимо, що навіть готельні номери часто стають предметом непотрібної розкоші для депутатів. Нині деякі опозиціонери зазначають, що проживання в готелях їм потрібне лише на короткий термін, а не на всю каденцію. Чи це справді так, покаже час. Адже в минулі роки номерами за державні кошти користувалися й дуже заможні нардепи. Деякі з них навіть мали житло у столиці. 

Серед таких депутатів – лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, його однопартійці Інна Богословська, Артем Пшонка, а також тоді ще “бютівка” Наталія Королевська. “Українська правда” також писала про номер в готелі “Київ” опозиціонера Андрія Шевченка, який використовував його як кабінет упродовж каденції, маючи своє житло у столиці.

Дороге задоволення за наш рахунок

Якщо говорити про державні квартири, то, за інформацією “Української правди”, яка посилалася на Апарат ВР, депутати  четвертого та п’ятого скликань отримали 116 квартир для постійного проживання у Києві. Із них  7 квартир є однокімнатними, 53 – двокімнатними, 44 – трикімнатними та 12 – чотирикімнатними. Народні депутати шостого скликання отримали 15 службових квартир. Скільки обранців залишили квартири собі, точно не відомо. 

Щодо проживання в готелях за бюджетний, тобто наш кошт, то воно теж обходиться не дешево. Відповідно до інформації сайту готелю “Київ”, однокімнатний номер там коштує від 1 080 грн на добу, двокімнатний – від 1 320 грн. А ще є готель “Україна”. Там найменша ціна за однокімнатний одномісний номер економ-класу становить 700 грн, за двокімнатний одномісний – від 900 грн. Звичайно, нардепи мають певні знижки. Зокрема відомо, що минулого року за добове проживання одного нардепа в готельному номері з бюджету перераховували близько 500 грн. Якщо взяти до уваги всю каденцію депутата і кількість охочих, то отримаємо величезні суми. Лише минулого року витрати на проживання 136-ти депутатів у готелі “Київ” та шести в готелі “Україна” становили 17,4 млн грн. Всього ж за п’ять років каденції депутатів шостого скликання із бюджету було виділено близько 87 млн грн. 

Ось так народні обранці використовують держбюджет, маючи змогу забезпечити собі проживання у Києві. Депутатська зарплатня це дозволяє, та й у цілому ці люди, м’яко кажучи, не найбідніші. Під час виборчої кампанії грошей не шкодував ніхто. 

КОМЕНТАРІ

Руслан Кошулинський, новообраний народний депутат України (ВО "Свобода"):

Степан Кубів, новообраний народний депутат України  (ОО "Батьківщина"):

- Заяв на отримання квартир від нашої політичної сили ніхто не подавав.  Ми одразу ж озвучили, що квартири брати не будемо. Потрібно розрізняти тимчасове проживання в готелі і отримання квартири. Ми подавали заявки лише на тимчасове проживання у готелі "Київ".Зазначу, що озвучена "регіоналами" цифра - 80 місць у готелі "Київ" - не відповідає дійсності. Також до заяв "регіоналів" додам, що саме вони змінили виборчий закон. Може вони не знали, що 225 людей приїдуть із округів?Державне управління справами, яке відає готелями, мало б надати службове житло - однокімнатний номер у готелі "Київ". Але влада, щоб людей цим не забезпечувати, тепер кричить, що депутати вимагають квартири. Ці "таваріщі в регіонах" вже давно мають квартири у столиці. Ми ж вимагаємо лише однокімнатні номери в готелі. Нехай влада не думає, що ми заради квартир у Київ приїхали. - Ніхто із депутатів від Об'єднаної опозиції, які обиралися на Львівщині, не написав заяви на отримання квартири. І не буде писати. Йдеться лише про те, що для тимчасового перебування у столиці на перший час потрібні номери в готелі. Це необхідно для роботи депутатів з інших міст. Але немає потреби у шикарних апартаментах. Достатньо однокімнатного номера. Щодо квартир, це неправда, це піар-акція Партії регіонів, політична спекуляція. Самі ж "регіонали" та їхні сателіти від квартир не відмовляються ніколи.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4391 / 1.63MB / SQL:{query_count}