У суботу Центральна виборча комісія оголосила результати виборів за партійними списками. Партія регіонів набрала 30% (6 116 746 голосів виборців); Об’єднана опозиція “Батьківщина” – 25,54%
(5 209 090 голосів); УДАР – 13, 96% (2 847 979 голосів), КПУ – 13,18% (2 687 269 голосів) і ВО “Свобода” – 10,44% (2 129 933 голоси).
А вже у неділю визнала обраними ще 34 депутатів-мажоритарників, таким чином завершивши офіційне встановлення результатів парламентських виборів в Україні за винятком п’яти округів: №№94, 132, 194, 197, 223. Вчора опозиціонери ще намагались вирвати там перемогу, проте Вищий адмінсуд відмовив їм у задоволенні позовів. Тож епопея з перевиборами на цих округах триває…
Варто зазначити, що п’ять членів ЦВК, які представляють опозиційні партії, висловили своє обурення, підписавши протокол виборів за партійними списками з окремою думкою. Приміром, член ЦВК Валерій Шелудько наголосив на непрозорості формування виборчих комісій, що згодом вплинуло на процес встановлення результатів волевиявлення. Член ЦВК Юлія Швець зазначила, що встановлення результатів виборів є передчасним і цифри на табло не відповідають справжньому волевиявленню громадян. Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна ще раз наголосила на помилковому поверненні “мажоритарки”, а ще один заступник голови ЦВК Андрій Магера написав, що не вважає нормальним те, що 30 тисяч виборців у
94-му окрузі були позбавлені права голосу.
Представники Партії регіонів розкритикували таку “особливу думку” членів ЦВК. Зокрема нардеп-регіонал Леонід Кожара заявив, що це шкодить іміджу України. Зараз він їздить Європою, доносячи “свою” правду про вибори 28 жовтня.
Цілком очевидним є те, що ніщо так не шкодить іміджу України, як дії нинішньої влади. Міністр закордонних справ Канади Джон Берд та міністр із міжнародного співробітництва Джуліан Фантіно заявили, що парламентські вибори в нашій країні не відповідали демократичним стандартам, яких українці мають право сподіватися.