Плани на тиждень

Парламентарі шостого скликання розмірковують над тим, скільки ще їм працювати. До п’ятниці вони мають розглянути 105 законопроектів…

Парламентарі шостого скликання розмірковують над тим, скільки ще їм працювати. До п’ятниці вони мають розглянути 105 законопроектів…

Після виборів Верховна Рада відновлює свою роботу в звичному, а не скороченому режимі. І поки ЦВК підбиває підсумки голосування, парламентарі шостого скликання мають змогу попрацювати щонайменше на особистий імідж. Лише впродовж цього тижня ВР планує розглянути 105 питань. Про це учора під час погоджувальної наради повідомив спікер Володимир Литвин, зазначивши: Кабінет Міністрів сподівається, що парламентарі розглянуть низку проектів у першочерговому порядку.

Втім ВР шостого скликання може й відмовитися від подальшої роботи. У такому випадку ряд законопроектів (ті, що не пройшли навіть першого читання) просто викреслять і не розглядатимуть. Учора Литвин звернувся до керівників фракцій парламенту, аби вони самі вирішили, працювати їм далі чи відпочивати. 

“У 1990 році, коли були вибори, попередня Рада не засідала. У 1994-му  не було засідань, у 1998-му також, у 2002-му – одне засідання, на якому підбили підсумки і сфотографувалися на пам’ять. П’яте скликання – одне засідання. Я просив би керівників парламентських фракцій висловити свою точку зору з цього приводу, адже до порядку включено 105 питань. Але чи є сенс їх розглядати, якщо немає подальшого розуміння організації нашої роботи?” – питає спікер. До кінця сесії ще мали бути три пленарні тижні. Парламент сьомого скликання повинен приступити до виконання своїх обов’язків не пізніше, аніж на 30-й день після офіційного оголошення результатів виборів. ЦВК має підбити підсумки 20 листопада (тоді про результати виборів сповістять через офіційні друковані видання влади). Виходить, що новообрана Рада повинна зібратися на перше засідання близько 19 грудня.

Цього тижня депутати хочуть узятися за амністію, зміну процедури обрання спікера, а також за встановлення рівності між жінками та чоловіками. Володимир Литвин раніше заявляв, що спікером у новій Раді не буде. Відтак спрощення обрання та відкликання голови парламенту цілком може отримати добро від депутатів більшості – аби перестрахуватися на майбутнє. У законопроекті прописано, що для відкликання спікера достатньо більшості конституційного складу парламенту (тобто 150 голосів). Щоправда, зміни стосуватимуться не лише посади голови парламенту, а й утворення депутатських груп.

Окрім урядового проекту закону про амністію в 2012 році, депутати завтра можуть розглянути і його альтернативний варіант, який минулого тижня внесли опозиціонери. У пояснювальній записці до нього йдеться, що у 142 кримінально-виконавчих установах утримують 116 107 осіб, з яких 12 600 засуджені на термін понад 10 років; 1763 відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі; 987 – у вигляді арешту. Депутати переконані, що через таку велику кількість засуджених не виконуються норми забезпечення їх площею, що є порушенням прав в’язнів, закріплених Конституцією. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4337 / 1.55MB / SQL:{query_count}