Масове спостереження

На вибори-2012 приїхала місія спостерігачів ОБСЄ, що є найбільшою за весь час роботи цієї організації за кордоном

На вибори-2012 приїхала місія спостерігачів ОБСЄ, що є найбільшою за весь час роботи цієї організації за кордоном

На цьому тижні Центрвиборчком завершив реєстрацію міжнародних спостерігачів на парламентських виборах в Україні, що відбудуться 28 жовтня. Саме від звітів цих людей і залежатиме чи визнає Захід вибори. Зазначимо, що довготривалі спостерігачі від іноземних держав та міжнародних організацій вже неод­норазово заявляли про виявлені факти використання адмінресурсу та масовий підкуп виборців під час парламентської кампанії. Виключенням є лише місія від СНД, представники якої заявили, що виборчий процес проходить нормально. 

Світ спостерігає

Загалом у ЦВК зареєструвались 3797 осіб – від 28 країн і 35 міжнародних організацій. Беззаперечним за кількістю є місія від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, що нараховує 635 представників. Варто наголосити, що місія спостерігачів ОБСЄ на парламентських виборах в Україні буде найбільшою за весь час роботи цієї організації за кордоном. Цікаво, що на другому місці за кількістю спостерігачів від міжнародних організацій із Канади – “Сanadem” (475 представників), а на третьому – Міжнародна спілка комсомольських організацій (242). А от європейська мережа організацій зі спостереження за виборами зареєструвала у ЦВК 242 своїх представників. Зазначимо, що за виборами  в Україні слідкуватимуть і представники ЦВК Росії у складі місії Виконавчого комітету Співдружності незалежних держав. Зокрема вони працюватимуть у Києві, Львові та Севастополі.

Якщо ж говорити про держави, то найбільше спостерігачів в Україну направили Польща (212), Росія (61) та США (42). При цьому зареєстровані також спостерігачі від таких екзотичних країн як Нігерія (10), Японія (6), Китай (5), Іран (2). Сусіди із Білорусі також обмежились лише двома офіційними спостерігачами.

Громадський контроль

Окрім міжнародних організацій та іноземних країн за парламентськими виборами  28 жовтня слідкуватимуть й українські громадські організації, а також офіційні представники політичних партій та кандидатів. Цікаво, що найбільше спостерігачів зареєструвала МГО “Берегиня світу” – 3843. Своєю чергою Комітет виборців України представлений 3777 представниками, а Громадянська мережа ОПОРА – 2353 спостерігачами. Зазначимо, що загальна кількість спостерігачів на виборах складає 19 545, серед них є такі, що будуть моніторити процес волевиявлення по всій території України, а також такі, що зосередяться на конкретній області, районі чи місті. Якщо говорити про Львів та область, то громадські організації найбільше зацікавились Залізничним округом № 116 (99 спостерігачів) та Личаківським округом № 118 (84) у місті Лева, а також Бродівським округом № 119 на Львівщині.

Також зауважимо, що політичні партії на виборах зареєстрували 114494 спостерігачів, а кандидати – 85 620. А от на Львівщині політпартії найбільше облюбували 126-й Стрийський округ (1344 спостерігачі) та 119-й Бродівський (1289). Своєю чергою кандидати найбільше спостерігачів зареєстрували у 122-у Перемишлянському окрузі (711) та 120-у Городоцькому (604). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4863 / 1.55MB / SQL:{query_count}