Без балансу

Європейські спостерігачі звітують про порушення на парламентських виборах в Україні 

Європейські спостерігачі звітують про порушення на парламентських виборах в Україні 

Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами (ENEMO) у своєму проміжному звіті зазначила, що в окружних виборчих комісіях на виборах до Верховної Ради України немає збалансованого представництва політичних партій. Про це повідомляють “Українські новини”.

“Склад і часті зміни в окружних виборчих комісіях викликають стурбованість у зв’язку з відсутністю балансу політичних партій”, – йдеться у звіті.

Скарг побільшало

Керівник наглядової місії ENEMO в Україні Пітер Новотни підкреслив, що окружні комісії проводять закриті засідання, а в деяких комісіях їхні члени від опозиційних партій не мають доступу до всіх документів, зокрема до протоколів, списків членів дільничних виборчкомів і списків розподілу керівних посад. В організації наголосили на тому, що 52% членів окружних виборчих комісій (всього у них 4050 чоловік) були замінені. 

Окрім цього, ENEMO у проміжному звіті вказує на збільшення кількості скарг кандидатів у депутати Верховної Ради, а також  тиск із боку представників влади: агресії й залякування кандидатів почастішали. Загалом європейські спостерігачі висловили стурбування збільшенням частоти використання адміністративного ресурсу й фактами підкупу виборців.

“Особлива думка” 

До речі, місія спостерігачів від СНД СIS-EMO  не фіксувала значних порушень на виборах-2012 в Україні. Минулого тижня вона повідомила про деякі порушення “регіоналів”, а ось у своїй попередній доповіді на початку жовтня  відзначила відсутність серйозних порушень виборчого законодавства, а також наголосила на тому, що Європі нав’язується невірне уявлення про політичну ситуацію в Україні. У свою чергу експерти зазначили, що спостерігачі від СНД завжди мають особливу точку зору. “Від цієї місії не слід очікувати критики, тому що багато порушень в Україні є типовими для всіх країн СНД, і критикувати їх – значить плювати собі на голову. У міжнародному контексті висновки CIS-EMO вирішальної ролі відігравати не будуть”, – зауважив Володимир Фесенко, керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента”, інформує “Комерсант-Україна”.

Спостергачів стає більше

Загалом станом на 10 жовтня Центрвиборчком зареєстрував 1064 міжнародних спостерігачі: 145 від 13 країн та 919 від 21 міжнародної організації. До речі, СІS-EMO поки що є найчисельнішою місією спостерігачів на виборах в Україні (вже зареєстровано 197 членів). Друге за кількістю спостерігачів місце посідає місія ОБСЄ (109 членів), а от ENEMO в Україні поки що зареєструвала 40 спостерігачів і це дев’ятий результат за кількістю. Щодо спостерігачів від країн, то поки що лідирують США (40 представників), Угорщина (33) та Польща (28). Варто зазначити, що кількість міжнародних спостерігачів до дня голосування, 28 жовтня, збільшиться. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4253 / 1.55MB / SQL:{query_count}