Проблемна “мажоритарка”

Поки кандидати відмовляються від участі у виборчих перегонах, у ЦВК виникають проблеми з виготовленням бюлетенів

Поки кандидати відмовляються від участі у виборчих перегонах, у ЦВК виникають проблеми з виготовленням бюлетенів

Повернення мажоритарної складової окрім політичних нюансів, ускладнює й процес технічної підготовки до волевиявлення українців, що відбудеться 28 жовтня. Навіть Центральна виборча комісія чомусь виявилась неготовою.   Зокрема учора Жанна Усенко-Чорна, заступниця голови ЦВК, заявила, що через кандидатів-мажоритарників проблемним стало виготовлення виборчих бюлетенів, і відповідно, забезпечення успішного проведення виборів в окремих мажоритарних округах у цілому. Про це повідомляє УНІАН.

“У цей час третина питань, розглянутих комісією на своїх засіданнях, стосується скасування реєстрації кандидатів-мажоритарників. А це значить, що ЦВК постійно вносить зміни в тексти виборчих бюлетенів. Відповідно, ми не можемо почати повноцінний друк, повністю здійснити передачу на поліграфкомбінат текстів усіх виборчих бюлетенів”, – зазначила заступниця голови ЦВК.

Cтаном на 9 жовтня з виборчої кампанії вибули 184 кандидати у депутати, котрі балотувались в одномандатних округах. За словами Усенко-Чорної, нині комісія перебуває в ситуації “сапера на мінному полі, чекаючи чергової порції тих, хто відмовиться”. Окрім того, якщо мажоритарники почнуть масово відмовлятися від участі у виборах після виготовлення бюлетенів, то в них необхідно буде проставляти штамп “вибув”. З огляду на це, під загрозу ставиться можливість виборця вільно сформувати свій вибір, оскільки штамп може бути випадково або навмисне проставлений навпроти не того кандидата, який вибув. З’явиться можливість для зловживань на місцях. 

ЦВК вже  передав поліграфкомбінату “Україна” тексти близько 130 бюлетенів для голосування у мажоритарних округах. І є випадки, коли у цих округах кандидати знімались із виборів.

Зазначимо, що вартість виготовлення одного виборчого бюлетеня для голосування по партійних списках становить 0,87 гривні, а для голосування в одномандатних округах – 0,72 гривні. При цьому бюлетені для голосування по партійних списках вже надруковані. 

ДО ТЕМИ

Партій теж забагато

Те, що мажоритарна складова виборів нині створює надмір проб­лем стверджує також і Андрій Магера, заступник голови Центральної виборчої комісії. За його словами, на відміну від політичних партій, мажоритарники не розуміють своєї ролі у виборчому процесі. У багатьох кандидатів, що балотуються у одномандатних округах, виникає спокуса перемогти у будь-який спосіб, не зважаючи на засоби. Про це Андрій Магера заявив під час зустрічі членів ЦВК з делегацією Бюро місії Європейського парламенту зі спостереження за виборами в Україні.

Окрім цього заступник голови Центрвиборчкому також зосередив увагу й на іншій проблемі – в Україні надмірна кількість партій. За його словами, саме це є головною причиною зловживань під час формування виборчих комісій. “Адже політичний принцип формування комісій є цілком нормальним і використовується в багатьох демократичних країнах. Причина полягає в тому, що кількість політичних партій України є надмірною, а до їх утворення і діяльності не існує достатньо серйозних вимог. Тому ми і отримали ситуацію, коли понад 80 партій мали право взяти участь у жеребкуванні з формування складу окружних та дільничних виборчих комісій, не є нормальним “, – зазначив Андрій Магера, інформує Gazeta.ua з посиланням на прес-службу ЦВК.

Нагадаємо, попри те, що нині за списками у парламент балотується 22 партії, загалом суб’єктами виборчого процесу стали 87 політичних сил, багато з яких висунуло на вибори лише 1-2 кандидатів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4605 / 1.56MB / SQL:{query_count}