Виборче онлайн “просвітництво”

Українці можуть скористатись телефонною гарячою лінією, а також поспілкуватись з експертами в інтернеті

Українці можуть скористатись телефонною гарячою лінією, а також поспілкуватись з експертами в інтернеті

Хоч до парламентських виборів залишилось не так багато часу, менше трьох тижнів, українців ще потрібно “вишколювати” у цій темі. Громадяни не знають, що голосуватимуть і за партійні списки, і за кандидатів- мажоритарників. Це підтвердило і нещодавнє спільне соціологічне дослідження фонду “Демократичні ініціативи” з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Зокрема, відповідно до опитування, лише половина українців знає про повернення змішаної виборчої системи, при цьому кожен третій взагалі нічого не знає про кандидатів-мажоритарників у своєму окрузі.

Не знаєте – дзвоніть

Не дивно, що Всеукраїнська громадська організація “Комітет виборців України” запровадила проект підвищення обізнаності громадян про їхні права та виборчі процедури. “Сьогодні більшість виборців зовсім не обізнані з новим виборчим законодавством, багато хто навіть не знає, що на виборах вони отримають два бюлетені, замість одного. Вони також не знають, що у бюлетенях не буде графи “проти всіх”. Тому КВУ започатковує проект, який покликаний підвищити поінформованість людей і, відповідно, допомогти захистити їх виборчі права. Це має бути ключовим напрямком роботи громадських організацій та політичних партій у плані просвіти виборця”, – зазначила у львівському Прес-клубі Оксана Дащаківська, виконавчий директор обласної організації КВУ.

Проект, що реалізується за підтримки Координатора ОБСЄ в Україні, включає в себе кілька напрямів, одним з яких є  багатоканальна телефонна гаряча лінія КВУ. За номером (044) 425-21-66 виборці шість днів на тиждень, включно із суботою, зможуть отримати потрібну для них інформацію у юристів та фахівців із виборчого законодавства. Зазначимо, дзвінок тарифікуватимуть за звичайними українськими тарифами, а сама консультація буде безкоштовною. Оксана Дащаківська також додала, що така гаряча лінія буде корисною для членів ДВК та офіційних спостерігачів. 

За допомогою в інтернет

Після рішення парламенту, відповідно до якого процес голосування транслюватиметься в інтернеті, КВУ також вирішила використати всесвітню мережу для розтлумачення виборцям їхнім прав та обов’язків. Адже іншим напрямом їхнього проекту є онлайн-консультації громадян на “Форумі” сайту “Вибори в Україні” (electioninfo.org.ua)

“Згідно з новим виборчим законодавством, у кожному селі тепер має бути інтернет, аби забезпечити можливість спостереження за виборчими дільницями. Тому онлайн-консультації стають особливо актуальними”, – каже Оксана Дащаківська.

Проте тут слід зазначи­ти, що насправді інтернет не буде проведено до всіх дільниць. Нещодавно у Центрвиборчкомі заявили, що не можуть гарантувати роботу в онлайн режимі усіх веб-камер на виборах. Зокрема проблемними у цьому контексті є віддалені дільниці у гірських населених пунктах. Та й парламент прийняв зміни до закону про відеоспостереження на виборчих дільницях, відповідно до яких, якщо технічно неможливо забезпечити трансляцію з приміщення для голосування на окремій виборчій дільниці, система відеоспостереження використовується лише для створення та зберігання відповідної інформації.

Новинка від КВУ – вебінари

Одним із найцікавіших напрямів “просвітницького” проекту для виборців є вебінари. “Це семінари, які розміщені в інтернеті. Окрім того, в онлайн режимі можна поставити запитання і отримати відповіді”, – зазначила Оксана Дащаківська.

Виборці можуть переглянути відеозапис вебінарів, які містять корисну інформацію про права виборців та їх захист, про уточнення списків виборців, про виборчі бюлетені та відсутність графи “проти всіх”, про голосування “на дому”, про наслідки підкупу виборців та методи запобігання та іншу важливу інформацію про вибори-2012, у будь-який зручний для себе час. Зазначимо, що відео вебінарів можна знайти на тому ж сайті “Вибори в Україні” у спеціальному розділі.

Доповідачами вебінарів виступлять Олександр Черненко, голова Всеукраїнської громадської організації КВУ, політолог,  Олексій Горецький , голова Рівненської обласної організації  КВУ, юрист, правозахисник Сергій Ткаченко, голова Донецької обласної організації КВУ, експерт з виборчих процесів. Лише додамо, що вебінар на тему “Виборчі списки: алгоритми перевірки і уточнення”, який проводить Сергій Ткаченко, вже можна переглянути на сайті. Експерт розповідає зокрема про те, хто і коли формує списки виборців; яка різниця між попереднім та уточненим списком виборців; хто має право бути включеним до цих списків на дільниці; коли, де  та кому можна ознайомитися зі списками;  як діяти виборцеві, який  не виявив себе чи своїх близьких у списках виборців. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5141 / 1.58MB / SQL:{query_count}