Центральна виборча комісія на вихідних прийняла рішення зробити ще більш жорсткими умови голосування на дільниці не за місцем реєстрації. Якщо людина 28 жовтня не перебуватиме у рідному місті, то здійснити волевиявлення зможе лише у межах виборчого округу. Виїжджати голосувати в інші області тепер не можна.
Нагадаємо, що ЦВК вже ускладнювала правила отримання тимчасових посвідчень для голосування, зобов’язавши громадян надавати органам ведення Державного реєстру виборців документ або належним чином завірену копію, що підтверджує необхідність зміни місця голосування. Проте це не вплинуло на масштаби тимчасового “переселення” виборців і, як заявили у ЦВК, зловживання не припинилися.
“Цей нездоровий феномен масової міграції набув найбільш виразне поширення в кількох виборчих округах. Явище носить явно маніпулятивний характер”, – наголосив під час зустрічі зі спостерігачами від ПАРЄ Володимир Шаповал, голова ЦВК, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Лідерами за використанням такої маніпулятивної технології стали мажоритарний округ № 95 в Ірпені (кількість виборців збільшилися на 920 немісцевих осіб), столичні округи № 222 (на 584 виборців більше) і
№ 221 (на 377 виборців більше). Тому Цетрвиборчкому і довелося приймати нове рішення. Також нагадаємо, що Андрій Магера, заступник голови ЦВК, заявляв про те, що Генпрокуратура не реагувала на звернення Центральної виборчої комісії щодо масових змін виборцями місця голосування.
“У разі необхідності органи ведення реєстру можуть перевіряти відомості про виборця шляхом звернення до відповідного органу Міністерства внутрішніх справ України”, – зазначено у новому рішенні ЦВК.
У той же час обмеження місць голосування одним округом не стосуватиметься членів окружних і дільничних виборчих комісій, які змушені змінювати своє місця голосування через необхідність працювати у виборчкомах.