Від слів до діла?

Cенат США наблизився до запровадження санкцій проти української влади. Все вирішать вибори: в Україні – парламентські, в Америці – президентські

Cенат США наблизився до запровадження санкцій проти української влади. Все вирішать вибори: в Україні – парламентські, в Америці – президентські

Комітет із міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив проект резолюції, в якій вимагає від української влади негайного звільнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, інформує “Інтерфакс-Україна”. Авторами документа є сенатори – респуб­ліканець Джеймс Інхоф (на фото) і демократ Дік Дурбін. (Зазначимо, що документ був зареєстрований ще у травні.)

“Сенат США засуджує дії Адміністрації президента Віктора Януковича, спрямовані на політично мотивоване ув’язнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко”, – зазначено у резолюції.

Аби хоч якось вплинути на президента України,  комітет Сенату просить Держдепартамент США і Організацію з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) “чинити спільний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко”.

Крім того, комітет  Сенату закликає Держдепартамент США заборонити видачу віз тим, “хто відповідальний за ув’язнення Тимошенко і погане поводження з нею”.

Сама резолюція є доповненням до міжнародного аналізу та протестів щодо  порушень, які зараз є в Україні. “Ця резолюція рішуче й очевидно звернена до уряду України: вибірковому судовому переслідуванню політичних опонентів нема місця в демократичному суспільстві. Екс-прем’єр Тимошенко має бути негайно звільнена”, – зазначив один із авторів резолюції Дік Дурбін (на фото).

Опублікована на сайті комітету з міжнародних відносин Сенату США резолюція має вже “причесаний” вигляд. Попередній варіант документа, який пропонували республіканці, був набагато жорсткішим…

Тут варто наголосити, що Україна стала темою, яку саме республіканці щораз частіше використовують напередодні президентських виборів у США, які відбудуться 6 листопада цього року  – одразу ж після парламентських виборів в Україні. А з огляду на те, що прийнятий комітетом проект резолюції ще має схвалити Сенат (верхня палата Конгресу), а потім підписати президент США, ця процедура затягнеться на кілька місяців. Кінцевий результат залежатиме від виборів в обох країнах.

Але, видається, в українському уряді не надто перейнялись тим, що до чиновників можуть бути застосовані певні санкції. Так, МЗС України поширило заяву, в якій зазначило, що проект резолюції стосовно України наразі начебто не відображає позиції всього Сенату США.

Зазначимо, що й у Держдепартаменті США не так однозначно говорять про санкції щодо України. Зокрема Філіп Гордон, заступник дежсекретаря США з питань Європи та Євразії, наголосив, що співпраця, а не санкції, є ціллю Америки. Та ця позиція може змінитись, якщо ситуація в Україні не зміниться. Нині стосунки між обома державами не перервані, проте “поставлені на паузу”, повідомляє Радіо Свобода. Загалом, Гордон стурбований тиском на ЗМІ в Україні, додатковими обвинуваченнями лідерів опозиції та нездатністю проведення чесних виборів. 

Нагадаємо: ще один проект жорсткої резолюції щодо України зареєстрований в Конгресі Сполучених Штатів Америки. Його автор – республіканець Крістофер Сміт – також закликає запровадити санкції проти українських чиновників, причетних до порушення прав людини.  

ДО ТЕМИ

І ЄС невдоволений…

Майбутнє відносин Європейського Союзу і України визначиться у листопаді, після виборів до Верховної Ради України. Вирішальним буде те, наскільки вільними і справедливими вони будуть. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, виступаючи на засіданні комітету з питань закордонних справ Європарламенту, інформує УНІАН.

Більдт також нагадав, що наприкінці минулого тижня він разом із комісаром ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле та головою комітету з питань закордонних справ Європарламенту Елмаром Броком передав “сильне послання” президентові України Вікторові Януковичу про те, що Європа очікує чесних і вільних виборів.

“Звичайно, важко назвати вибори абсолютно вільними і чесними, коли окремі лідери опозиції перебувають у в’язниці”, – зазначив очільник МЗС Швеції. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4337 / 1.57MB / SQL:{query_count}