Президент наказав уряду виділити гроші для проведення перегонів
Божевілля, яке не відбудеться, - так Юлія Тимошенко назвала ідею провести дочасні парламентські вибори в Україні. Відтак Юлія Володимирівна виступає категорично проти проведення перегонів. "Я знаю, що вони не відбудуться", - заявила вона у неділю в ефірі одного з українських телеканалів, додавши, що "потрібно все зробити, щоб виборів не було".
На виконання завдання свого начальника депутати фракції БЮТ вже звернулися до низки судів, аби загальмувати виборчий процес. Так до Конституційного суду України обранці скерували подання для офіційного тлумачення закону "Про вибори народних депутатів" у зв'язку з формуванням окружних виборчих комісій.
Як відомо, Окружний адміністративний суд Києва 10 жовтня припинив дію Указу Президента про розпуск парламенту. Відповідне подання зробили депутати фракції БЮТ. Але вже наступного дня Секретаріат Президента оскаржив це рішення у Апеляційному адміністративному суді Києва. І навіть більше - своїм указом Віктор Ющенко звільнив з посади суддю Київського окружного адміністративного суду Володимира Келеберду. Суддю звільнили у зв'язку з тим, що розглянув позов БЮТ про припинення Указу Президента про розпуск парламенту. На думку міністра юстиції Миколи Онищука, укази Президента можна оскаржувати лише у Конституційному суді. Відтак Апеляційний адміністративний суд повинен скасувати вказану постанову і припинити в цілому провадження у справі у зв'язку з підпорядкованістю судам загальної юрисдикції, яким є адміністративний суд, питань оскарження указів Президента.
Але бютівці продовжили судову тяганину. Депутати звернулися до Конституційного Суду з поданням для офіційного тлумачення закону "Про вибори народних депутатів" у зв'язку з формуванням окружних виборчих комісій.
А поки доля виборів вирішується у судах, перші особи держави намагаються між собою вирішити, бути чи не бути виборам 7 грудня. Перший крок у цьому напрямку зробив Президент. Учора він скликав позачергове засідання Ради національної безпеки та оборони, де головним питанням була необхідність посилення фінансово-бюджетної дисципліни та мінімізації впливу світової кризи на економіку України. Гарант особисто запросив прем'єр-міністра на засідання. Утім, під впливом політичних подій від головної теми державні мужі відхилися. Віктор Ющенко, який на РНБО має можливість наговоритися більше ніж будь-де, менторським тоном відчитав і уряд, і небіжку Раду.
Ющенко назвав політичним рейдерством блокування у парламенті питання фінансування дострокових виборів. Президент також заявив, що тому довелось ініціювати позачергове засідання РНБО, щоб розглянути питання виділення коштів на позачергові вибори. Окрім того, Президент заявив, що вимагає припинити розмови про доцільність дострокових виборів до Верховної Ради та забезпечити їх проведення.
"Я переконаний, зараз не потрібно ховатися до конопель, не потрібно затягувати дискусію і, відповідно до Конституції, у нас є один спосіб дати відповідь на кризу, яка сформована була 2 вересня", - сказав Президент, зазначивши, що це є дострокові вибори.
Підсумком понеділкового засідання РНБО став Указ Президента, який зобов'язує уряд виділити гроші на виборчу кампанію в Україні. Відповідний указ із довгою назвою "Про невідкладні заходи із забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до Верховної Ради України" гарант підписав і оприлюднив учора.
Згідно з рішенням РНБО, Кабінет Міністрів повинен "невідкладно вирішити питання про виділення Центральній виборчій комісії з резервного фонду Державного бюджету необхідних коштів для забезпечення фінансування підготовки і проведення позачергових виборів у Верховну Раду України, призначених на 7 грудня 2008 р., і забезпечити їх перерахування до 17:00 13 жовтня 2008 р. Міністерством фінансів і Державним казначейством Центральної виборчої комісії".