Масштабні заміни в окружкомах

Експерти стверджують, що заміни в ОВК відбуваються на користь партії влади

Експерти стверджують, що заміни в ОВК відбуваються на користь партії влади

Через неможливість нормальної роботи в окружних виборчих комісіях Львівщини за 10 днів замінили 91 члена з 216-ти. Про це зазначив у Львівському прес-клубі Михайло Бойко, аналітик моніторингово-аналітичної групи “Цифра”.
Зокрема, з 36 осіб, що обіймали керівні посади, було замінено 19: вісім голів ОВК, шість заступників та п’ять секретарів. Незмінними голови ОВК залишились лише у Городоцькому мажоритарному окрузі №120, Дрогобицькому окрузі №121, Перемишлянському окрузі №123 та Стрийському окрузі №126. При цьому, як повідомила напередодні виконавчий директор обласної організації “Комітет виборців України” Оксана Дащаківська, у Перемишлянському окрузі суд не дозволив замінити голову окружкому.

Цікава шестірка

Зазначимо, що загалом по Україні до складу 225 ОВК політсили подали 4050 представників, із них 1737 (43%) уже замінили.  При цьому партії, представлені фракціями у нинішньому парламенті, замінили лише 4% своїх представників у окружкомах. Показовим є те, що всіх без винятку своїх представників у окружних виборчих комісіях замінили шість партій: “Русь єдина”, “Братство”, “Русский блок”, “Руська єдність”, “Союз анархістів” та “Єдина родина”.
“Таку ситуацію можна пояснити відсутністю кадрового потенціалу в цих політичних структурах, а також поданням партіями завідомо неправдивих списків в очікуванні позитивних результатів жеребкування, що у подальшому накладає зобов’язання до швидкої заміни всіх подань. Це й відбулось”, – зазначив Михайло Бойко.
Зі слів експерта, були випадки, коли як представників від партій у ОВК на Львівщині подавали… давно померлих людей.

Змінили погляди?

Та найцікавішими виявились результати порівняння членів нинішніх окружних виборчих комісій із членами територіальних виборчих комісій під час другого туру президентських виборів 2010 року. Тоді було чітко видно, хто  є представником Віктора Януковича, а хто – Юлії Тимошенко.
Так ось, у 2010-му 391 член комісій був представником Януковича, а вже на виборах-2012 від Партії регіонів подали тільки 79 осіб. Таким чином залишається 312 членів ОВК, котрі в 2010 році представляли Віктора Януковича, а тепер подані до складів ОВК за квотами інших партій.
Як зазначив аналітик групи “Цифра” Тарас Фітьо, найбільше таких членів окружкомів подала Народна партія (фракція Литвина) – 42, партії “Братство”, “Руська єдність” і “Єдина родина” – по 31, “Русь єдина”, “Союз анархістів” – по 28, Ліберальна партія України – 27, “Русский блок” і “Народно-трудовий союз” – по 26, “Зелена планета” – 14, КПУ і Українська народна партія – по 11 членів.
“Ми спробували визначити “технічність” деяких партій, зокрема те, на чию користь вона була. Результати виявились більш ніж показовими… Це дозволило нам зробити припущення, що квоти тих партій використовувалися для здобуття переваги в ОВК на користь Партії регіонів”, – зазначив експерт.
З його слів, пояснити ситуацію може наявність певних домовленостей, де розмінною монетою були саме квоти в окружних виборчих комісіях.
Цікавим є й інше: якщо взяти розбивку керівного складу, то серед 391 члена ОВК, які два роки тому були представниками Януковича, нині введено 36 голів, 36 заступників голів, 27 секретарів і 292 членів комісій. Співвідношення керівного складу до некерівного в межах цієї кількості представників у ОВК один до трьох, притім що загалом у звичайній виборчій комісії співвідношення один до п’яти.
Як зазначає Тарас Фітьо, ця ситуація вказує на те, що Партія регіонів звертала більше уваги на здобуття переваги в окружкомах саме у керівному складі, бо в нього більший потенціал впливу на ухвалення рішень у комісіях.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4130 / 1.56MB / SQL:{query_count}