У видавництві “Знання” вийшов друком навчально-методичний посібник доцента кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка кандидата політичних наук Юрія Шведи ”Політичні партії у виборах: теорія та практика виборчої кампанії”.
Видання розраховане на студентів спеціальності політологія, які слухають курс під назвою “Виборчі технології”. Але з огляду на те, що триває парламентська виборча кампанія і проведення виборів стало вже звичною практикою, посібник є затребуваним не тільки серед студентів. Книжка Юрія Шведи розкриває особливості виборчої кампанії від А до Я, тому кожен, хто йде на вибори, повинен ознайомитись з нею. У посібнику описані безліч моментів діяльності кандидата, формування його іміджу, спілкування з виборцями тощо.
“Тут викладені основні теоретичні положення, що стосуються всіх етапів виборчої кампанії – починаючи від вибору округу для балотування, розробки стратегії і тактики виборчої кампанії, формування та роботи виборчого штабу і закінчуючи роботою в останній день виборів. З огляду на це можемо сміливо стверджувати, що ця книжка є, по суті, настільною для менеджера виборчої кампанії, у якій він знайде відповіді на всі питання, які можуть виникнути в ході її організації та проведення”, – каже про працю Юрія Шведи Анатолій Романюк – доктор політичних наук, директор Центру політичних досліджень.
З його слів, автор цілком слушно підводить читача до думки про те, що хорошим політтехнологом може стати лише той, хто глибоко, всебічно обізнаний із об’єктом впливу. Дуже ґрунтовно викладений розділ, який стосується поведінки виборців, їх моделей та детермінант. У посібнику багато місця відведено розкриттю психологічних особливостей взаємодії політиків та виборців, психологічним закономірностям масових і міжособистісних комунікацій, об’єкт-суб’єктних інтеракцій.
“При цьому є окремий розділ, присвячений політичним партіям як основним суб’єктам виборчого процесу. Ми проводимо класифікацію типів партій за їхнім ставленням до виборчого процесу”, – розповів “Пошті” сам автор.
Варто зазначити, що Юрій Шведа чітко розділяє виборчі технології та виборче мистецтво. “Виборче мистецтво виникає тоді, коли кількість переходить у нову якість. Вибори – творчий процес. Мистецтво виборів народжується тоді, коли виборчі технології перетворюються на сплав соціології, політології, психології, нових інформаційних технологій, PR, лідерського мистецтва”, – пише він.
Зазначимо, що посібник вийшов невеликим накладом (лише 500 примірників). І зважаючи на ажіотаж, що виник навколо нього, найімовірніше, виборчі штаби розберуть цей перший тираж вже у видавництві! Такий попит може збільшити наклад, і тоді посібник дійде до ширшого кола читачів.