Міськрада проти “мовного” закону

Львівська міськрада не визнає Закону “Про засади державної мовної політики”. У зверненні до українського народу депутати назвали дії президента антидержавними та антинаціональними

Львівська міськрада не визнає Закону “Про засади державної мовної політики”. У зверненні до українського народу депутати назвали дії президента антидержавними та антинаціональними

Під час позачергової сесії Львівської міської ради, яке відбулось у четвер, міські обранці вирішили подати конституційне звернення до КС з вимогою офіційно  роз’яснити деякі положення Закону “Про засади державної мовної політики”. Зокрема йдеться про те, чи Закон не супере­чить статтям 2, 5, 7, 10, 24 і 140 Конституції України. За таке подання проголосували 75 депутатів з 75 присутніх.

Зокрема Львівська міськ­рада просить роз’яснити, чи мали право обласні ради затверджувати регіональною мовою російську. Нагадаємо, такі рішення прийняли області, в радах яких більшість має Партія регіонів. Проте навіть сам автор закону Вадим Колесніченко заявляв, що місцеві органи влади не можуть надавати будь-якій мові статусу регіональної, а їхні рішення є лише інформативними. Як випливає зі слів „регіонала”, закон важко зрозуміти без “спеціальної” підготовки.

Зазначимо, що окрім подання до Конституційного суду Львівські міські обранці у четвер також звернулись до українського народу. Депутати наголосили на тому, що підписання президентом Віктором Януковичем “мовного” закону свідчить про відкриту русифікацію та лінгвоцид української нації. Окрім цього, львівські депутати заявили про те, що влада готує Україну до інтеграції з Росією.

“Ненависть до всього українського, дискримінація українців за національним принципом, репресії і переслідування українців стають візитною карткою маріонеткового режиму Януковича, який прискореними темпами йде до ліквідації української державності”, – сказано в зверненні міськради.

Нагадаємо, що раніше Львівська та Тернопільська обласні ради, а також Івано-франківська міська рада також заявили, що не визнають закону Колесніченка-Ківалова.  

ДО ТЕМИ

§   Нові “мовні” баталії

Поки обласні та міські ради думають чи визнавати “мовний” закон чи ні, а східні та південні області всупереч самому закону самостійно надають російській мові статус регіональної, робоча група чомусь під керівництвом міністра охорони здоров’я  Раїси Богатирьової  розробила нову редакцію документа, повідомляє видання “Комерсант-Україна”.

Та зміни запропоновані цією робочою групою тепер вже не вдовольняють авторів закону “Про засади державної мовної політики”. Зокрема, щоб знизити статус документа запропоновано змінити його назву на Закон “Про порядок застосування мов в Україні”. Для мов національних меншин у новій редакції не передбачається отримання регіонального статусу. Вказується, що члени територіальної громади, що використовують ту або іншу мову національних меншин, мають право ініціювати заходи, спрямовані на її захист, за умови, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв цієї мови від загального числа жителів населеного пункту.

Зазначимо, що один з авторів “мовного” закону Сергій Ківалов обурений такими змінами, інформує “Українська правда”. Він каже, що нова редакція є нічим іншим як новим законом. Попри це, за словами учасника робочої групи із доопрацювання документа директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка, президент Янукович пообіцяв, що нова редакція “мовного” закону буде проголосована 27 вересня.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4653 / 1.56MB / SQL:{query_count}