Український суд відмовив леді Ю

Вищий спеціалізований суд залишив для Тимошенко семирічний термін ув’язнення. Водночас Європейський суд розглядає правомірність її арешту у 2011-му  

Вищий спеціалізований суд залишив для Тимошенко семирічний термін ув’язнення. Водночас Європейський суд розглядає правомірність її арешту у 2011-му  

Учора Вищий спецсуд постановив, що рішення суддів перших інстанцій є законними і оскарженню не підлягають. Нагадаємо, захист екс-прем’єра Тимошенко подав касацію до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ на вироки Печерського районного та апеляційного судів Києва по “газовій справі”, за яким екс-прем’єр визнана винною і засуджена до семи років позбавлення волі з позбавленням ще на три  роки права займати державні посади, а також відшкодуванням 1,5 мільярдних збитків компанії “Нафтогаз”. 

“Колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга захисника Плахотнюка в інтересах засудженої Тимошенко, а також касаційні скарги учасників судового розгляду Власенка і Титаренка задоволенню не підлягають”, – зачитав мотивувальну частину ухвали суддя Олександр Елфімов.

На думку суддів, збитки на 194 мільйони доларів виникли внаслідок одноосібного підписання Тимошенко директив, а не діяльності Укртрансгазу.Присутні зустріли рішення вигуками “Ганьба!”.

Слово за Європейським судом

Наступною інстанцією, де може бути оскаржене рішення, є Європейський суд з прав людини. Зазначимо, що у вівторок у Страсбурзі ЄСПЛ провів публічні слухання у справі “Тимошенко проти України”, у якій екс-прем’єр скаржиться на порушення її прав під час розгляду  у суді першої інстанції “газової” справи. На публічні слухання були винесені питання про порушення владою України чотирьох статей Європейської конвенції про захист прав людини: про тортури, незаконні затримання й арешт у серпні 2011-го, порушення права на приватне життя і про політичні мотиви арешту й тримання під вартою.

“Якщо Європейський суд визнає, що суддя Родіон Кірєєв мав політичні мотиви, коли він виносив рішення про взяття під варту Юлії Тимошенко, то це буде значущим аргументом проти судді Кірєєва і щодо його вироку у “газовій справі”. Це перший крок для визнання вердикту Кірєєва як політичного замовлення”, – зазначає адвокат Тимо­шенко у ЄСПЛ Валентина Теличенко, повідомляють РІА “Новости”.

Після публічних слухань суд продовжить свою роботу у закритому режимі, а рішення буде оголошено на більш пізньому етапі. Зауважимо,  західні ЗМІ стверджують, що  Європейський суд не виноситиме рішення у справі Тимошенко до проведення парламентських виборів 28 жовтня, аби не політизувати ситуацію.

“Рішення Європейського суду має бути прийняте у найближчі місяці; юристи Тимошенко сподіваються, що це станеться раніше 28 жовтня, коли Україна обиратиме новий парламент. Але спостерігачі очікують, що суд відкладе своє рішення на час після виборів, щоб уникнути звинувачень у політичному впливові на суд. Коли б не з’явилось рішення, навряд чи воно буде останнім”, – інформує німецьке видання Deutsche Welle 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4206 / 1.55MB / SQL:{query_count}