Два кольори

Рейтинги політичних сил останні місяці майже не змінюються 

Рейтинги політичних сил останні місяці майже не змінюються

Якщо б вибори пройшли у серпні, то до парламенту потрапляли чотири партії, яких українці чітко асоціюють із двома політичними таборами.

За Партію регіонів свій голос готові віддати 28,1% тих, хто піде на вибори та 22,3% серед усіх опитаних; за “Батьківщину” – 25,6% та 20,0% відповідно, за “УДАР” – 11,5% та 9,6% і за КПУ – 8,2% та 6,7%. Серед інших суб’єктів виборів найближче до них за рейтингами на сьогодні партія Наталії Королевської “Україна – Вперед!” – 4% та 3,4% і ВО “Свобода” – 3,8% та 3,1%. Решта набирають менше одного відсотка і навіть не вкладаються у похибку. Проголосували б за іншу партію 1,5%, не визначилися з вибором 14,4% респондентів. Такими є результати останнього дослідження фонду “Демократичні ініціативи” та соціологічної служби Центру імені Разумкова.

Також зазначимо, що українці збираються іти на вибори, адже три чверті респондентів серпневого опитування відповіли, що готові у жовтні взяти участь у волевиявленні. При цьому 39% обов’язково прийдуть на дільниці.

Дослідження проводилось з 10 по 15 серпня. Загалом було опитано 2009 респондентів у 132 населених пунктах у всіх регіонах України. Похибка не перевищує 2,3% .

Українці думають

Опитування показало те, що українці не дуже перейнялись технологіями,  використаними політичними силами. “У питанні про включення до виборчих списків відомих спортсменів та діячів мистецтв люди усе чудово розуміють. П’ять відсотків пишуть, що це може змінити їхній вибір, але це ж можуть бути прихильники різних партій, а не одної. А десять відсотків взагалі сказали, що такі штуки тільки віднадять від голосування за таку партію. Люди зараз не такі вже наївні і не такі вже “лохуваті”, щоб такі речі спрацьовували, вибачте”, – зазначила Ірина Бекешкіна,  директор фонду “Демократичні ініціативи”, передає ЛігаБізнесІнформ.

Територіальні особливості

Водночас уже традиційно партійні симпатії українців мають територіальні особливості і зберігаються із минулих політичних протистоянь.

“Рейтинги, якщо ми подивимось – вони міняються, але міняються в окремих групах. Справа в тому, що український електорат, починаючи з виборів президента 2004-го року розділився дуже сильно на умовні помаранчеву та біло-блакитну частини. Звичайно є люди, які не входять ні туди, ні туди, але ці дві частини дуже великі і приблизно однаково великі і між ними перетікання електорату фактично не відбувається”, – каже Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру імені Разумкова, повідомляє УНІАН.

Сьогодні ж ситуація лише перетворилась на таку, що маємо біло-блакитний Схід і Південь та біло-червоний Захід і Північ. Так, партію “Батьківщина” найбільше підтримують у Західному (43%) та Центральному (30%) регіонах, значно менше – на Півдні (12%) та Сході (13%). Партія регіонів, навпаки, має найбільшу підтримку на Півдні (46%) та Сході (45%), а у Центрі (18%) та на Заході (9%) цю партію підтримують менше. Також вже чітко окреслилась тенденція зміщення електорату “УДАРу” Кличка на Захід (16%) і в Центр (17%), натомість на Півдні та на Сході ця партія має значно менше прихильників (по 5%). КПУ зараз долає виборчий бар’єр в усіх регіонах, крім Західного (2%).

Якщо поділити прихильників чотирьох прохідних сьогодні партій до парламенту, то показовою є така закономірність: збільшення прихильників Партії регіонів веде за собою зменшення прихильників КПУ, і навпаки. Так само взаємопов’язані рейтинги прихильності і в опозиційному таборі.

Зазначимо, що повернення до змішаної системи виборів привело до того, що саме мажоритарники впливатимуть на кінцевий розподіл сил у новому парламенті. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4447 / 1.56MB / SQL:{query_count}