БЮТ надіється, НУ-НС тріщить по швах

Дочасні парламентські вибори вже призначили на 7 грудня, а БЮТ досі надіється сформувати якусь коаліцію. За логікою біло-сердечних, після цього Президент дасть задній хід і скасує попередній указ про припинення пов­новажень Ради. 

Дочасні парламентські вибори вже призначили на 7 грудня, а БЮТ досі надіється сформувати якусь коаліцію. За логікою біло-сердечних, після цього Президент дасть задній хід і скасує попередній указ про припинення пов­новажень Ради. 

Про це заявив голова парламентської фракції БЮТ Іван Кириленко.

"У Президента є таке право. Ви пам'­ятаєте, що він (Президент Віктор Ющенко - "Пошта") спеціальним указом у минулому році запустив Верховну Раду, щоб вона прийняла кілька законів. Думаю, що і цього разу так може трапитися, - сказав Іван Кириленко. - У Президента є право скасувати свій указ, відстрочити або ще щось зробити".

На думку Івана Кириленка, такі дії Президента може спричинити необхідність легітимної роботи Ради для прийняття законів, що забезпечують проведення позачергових виборів. При цьому лідер фракції БЮТ запевнив, що без виділення коштів позачергові вибори до ВР не відбудуться. Він зазначив, що виділити кошти на проведення виборів може тільки Верховна Рада, внісши зміни до Державного бюджету. Все інше, зазначив бютівець, буде порушенням законодавства.

Водночас Кириленко зазначив, що питання про чинність Ради є суперечливим. За його словами, перший заступник голови парламенту Олександр Лавринович вважає Раду правочинною, але деякі інші юристи з ним не згідні. Окрім того, Кириленко не заперечив можливості того, що у зв'язку з невдоволенням світового співтовариства з приводу проведення позачергових виборів в Україні Ющенко може перенести терміни виборчої кампанії.

Тим часом інший бютівець - Андрій Портнов навіть пригрозив Президентові імпічментом. Він припустив, що вже найближчим часом журналісти стануть свідками того, що "коли не вдасться провести конституційно-виборчий процес, Президенту не вдасться допрацювати до кінця свого терміну". На питання, що для цього робить БЮТ, він зазначив: "Ми використовуємо всі політичні заходи для цього". Той же Портнов  вважає, що БЮТ має залучити до прохідної частини свого виборчого списку всіх депутатів з фракції "Наша Україна-Народна самооборона", які поставили підписи за відновлення демократичної коаліції в парламенті шостого скликання.

"Я впевнений, що ми запропонуємо кожному народному депутатові з блоку НУ-НС, які підписалися за рішення про відновлення коаліції з БЮТ, місця в прохідній частині списку", - сказав він, додавши, що остаточного рішення з цього приводу не прийнято. Як відомо, 26 депутатів НУ-НС підписалися за відновлення коаліції з БЮТ.

У самій фракції НУ-НС охочих перейти на бік Юлії Тимошенко з корабля, що повільно, але впевнено тоне, більш ніж досить. І заяви останніх днів красномовно про це свідчать. Так депутати групи НРУ звинувачують лідера своєї політичної сили Бориса Тарасюка у бажанні приєднати НРУ до БЮТ. Про це заявили найактивніші члени НРУ Ярослав Кендзьор, Іван Стойко та Роман Ткач, коментуючи виступ Тарасюка з критикою на адресу Президента Віктора Ющенка та його указу про дострокові вибори. За словами Ярослава Кендзьора, позиція Тарасюка не відповідає позиції всієї партії і обумовлена його бажанням потрапити до списку БЮТ на позачергових парламентських виборах.

"Тарасюк вчора лукавив, відповідаючи на запитання, де комфортніше йому буде - у списку БЮТ чи у президентській силі. Він сказав, що проблему вирішить з'їзд НРУ. Але Борис Іванович з весни проблему для себе ви­рішив. Він уже у БЮТі разом з кількома колегами", - сказав Кендзьор.

"Залишилося тільки формально затвердити це рішення (про входження НРУ до БЮТ) на з'їзді... Зараз йде тиск батогом і пряником на крайові організації, щоб провести це рішення. Але ми будемо боротися на з'їзді, щоб переламати ситуацію і не допустити входження Руху до БЮТ", - додав Кендзьор. На його думку, Тарасюка і БЮТ "поєднав прагматичний інтерес".

Підставою вважати, що Борис Тарасюк став на бік уряду та БЮТ, очевидно, стала його заява про те, що представники його політсили, Партії захисників вітчизни, Європейської партії, Народної Самооборони, Християнсько-демократичного союзу, а також деякі представники НСНУ, УРП "Собор" і УНП виступали за створення демократичної коаліції. Але лідер фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко такої позиції не сприйняв.

 "Керівництво фракції, тобто В'ячеслав Кириленко, керуючись настановами Банкової, категорично, зухвало, рішуче відмовлявся проводити засідання фракції. Переконаний, що якби питання (про створення демкоаліції - "Пошта") було поставлено на голосування на засіданні фракції, більшість фракції була б за", - заявив Тарасюк.

Нагадаємо також, що на бік Юлії Тимошенко зі своєю командою пере­йшов Юрій Луценко. Вчора він закликав усі демократичні сили об'єднатися напередодні дострокових парла­мент­ських виборів у єдиний блок. Базою для такого об'єднання, на думку міністра внутрішніх справ, має бути саме БЮТ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4644 / 1.58MB / SQL:{query_count}