Vox populi: варіанти парламентської більшості

Українцям до вподоби два різних склади коаліції у Верховній Раді 7-го скликання

Українцям до вподоби два різних склади коаліції у Верховній Раді 7-го скликання

Незважаючи на те, що парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня, вже сьогодні можна говорити про те, яких об’єднань очікують громадяни в новій Раді. Оскільки участь блоків у цьогорічній виборчій кампанії заборонена законом, то блокуватись політсили будуть вже у стінах ВРУ. Навряд чи якась одна із партій зможе отримати більшість самостійно. Тож українці знову слідкуватимуть за, можливо, довгим і виснажливим для терпіння людей, процесом формування більшості у парламенті.

Влада VS опозиція

Як показало дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, для виборців найбільш прийнятним є варіант з об’єднанням у ВРУ наступного скликання партій, котрі декларують себе опозиційними – Об’єднана опозиція разом з УДАРом і “Свободою”, або ж партій, котрі представляють нинішню владу – Партія регіонів із КПУ та Народною партією. За такі варіанти коаліцій респонденти висловлювались найчастіше. 

Зазначимо лише, що згідно з останнім соціологічним опитуванням тієї ж групи “Рейтинг” Народна партія Литвина не потрапляє у парламент. Сама ж політсила навіть відмовилась балотуватись партійним списком на виборах. А Володимир Михайлович після того, як таки підписав “мовний” закон і зберіг за собою спікерське крісло, на вибори йде у мажоритарному окрузі. Низка ще чинних парламентарів від Народної партії балотується від Партії регіонів, тож об’єднання, а точніше поглинання, відбувається вже сьогодні.

Нові варіанти

Серед інших варіантів блокувань зауважимо, що майже половина прихильників Партії регіонів позитивно ставиться до того, що у майбутній Верховній Раді регіонали об’єднаються у більшість разом із партією Віталія Кличка УДАР, і лише 30% – негативно. Прихильники самого УДАРу, натомість, негативно ставляться до такого варіанту (60%). Об’єднання із ПР підтримує лише 30% виборців партії Кличка, котрий нещодавно заявив про готовність його політсили голосувати в парламенті разом з “регіоналами”, щоправда лише у “принципових питаннях, на користь держави ”. Та вибори покажуть, як буде насправді.

А от прихильники “Батьківщини” не надто позитивно (близько 40%) ставляться до варіанту більшості із партією «Україна – Вперед!», майже стільки ж прихильників партії Королевської схвалюють таку коаліцію. Водночас майже половина прихильників цієї партії позитивно оцінюють можливе об’єднання «Україна – Вперед!» із Партією регіонів. При цьому, прихильники самої ПР швидше негативно ставляться (50%) до такого варіанту більшості, ніж позитивно (30%).

Загалом, слід зазначити, що формування більшості в новому складі парламенту, як і сама виборча гонка стане реальною перевіркою партій на опозиційність чи підтримку нинішнього президента Януковича. І чи не найпоказовішою буде ця перевірка для партій, котрі ще не були в Раді. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5450 / 1.55MB / SQL:{query_count}