Згідно з даними останніх соцопитувань, до парламенту мають шанс пройти шість політичних партій. Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у липні 2012-го, перемогу здобула б Об’єднана опозиція “Батьківщина”. Таким є результат опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.
25,5% громадян проголосували б за єдиний список опозиції, 20,3% – за Партію регіонів, 10,6% – за партію УДАР Кличка, 9,8% – за Комуністичну партію, по 4,4% – за Свободу і партію Королевської “Україна – Вперед!”.
Опитування проводилось з 14 до 27 липня в усіх областях України і охопило 2000 респондентів. Похибка не перевищує 2,2%.
Серед тенденцій можна виокремити те, що за два місяці дещо зросла готовність громадян іти на вибори: 42% однозначно взяли б у них участь, ще 32% – швидше за все взяли б участь.
Попри це, багато українців ще не визначились зі своїм вибором. Майже кожен п’ятий опитаний, заявивши про свій намір брати участь у виборах, не знає, за кого голосуватиме. Зауважимо: найбільше таких людей на Півдні та Донбасі.
Більш як половина (53%) респондентів, роблячи свій вибір, голосуватимуть проти курсу президента Віктора Януковича.
Цікавим є ставлення українців до опозиційних кандидатів у “мажоритарці”. Якщо 40% громадян готові віддати свій голос за них, то майже така ж кількість виборців (43%) не збираються цього робити.
Водночас у одномандатних округах за провладних кандидатів мають намір віддати свої голоси лише 27% опитаних, а 54% не голосуватимуть за ставлеників влади.
Загалом, за останні п’ять місяців зменшилась кількість тих, хто збирається голосувати за кандидатів від опозиції (зі 43-х до 39%), і тих, хто голосуватиме за кандидатів від влади (з 32-х до 27%).