Чужі серед своїх

Місць у списку “Батьківщини” вистачило не всім. Серед опозиціонерів наростає бунт 

Місць у списку “Батьківщини” вистачило не всім. Серед опозиціонерів наростає бунт 

Після оголошення партійного списку "Батьківщини" та списку "мажориітарників" невдоволення тих, хто не потрапив у жоден з них, зростає. Ті, хто виявився вим, активно шукають для себе  нові партії та приглядаються до мажоритарних округів. У розмовах із опозиціонерами найчастіше можна почути слово “кидок”. 

Подібна ситуація і з кандидатами в непрохідній частині виборчого списку. Вони шоковані, розповідають про те, що Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов ведуть свою гру, не завжди спрямовану на переможний результат. 

Публічні звинувачення

Заради справедливості слід сказати, що ситуація була в дечому очікуваною, адже формування списку за квотами різних суб’єктів Об’єднаної опозиції (7 партій) автоматично зменшувало кількість місць у прохідній частині для всіх охочих. Адже ще є потужні кандидати від близьких до об’єднання партій. Ображені були б у будь-якому випадку. Кожен сподівався, що “викинуть” не його. Проте і складений керівниками об’єднання список кандидатів здивував.

Чи не найактивніше своє обурення списками “Батьківщини” висловлював “союзник” Юрій Кармазін, не знайшовши себе у них. Згадав він і про те, що до партійного списку не увійшли Тарас Стецьків, Микола Катеринчук та Юрій Ключковський.

А от нардеп Сергій Міщенко, котрий отримав 142-ге місце у виборчому списку, одразу ж вийшов зі складу фракції “БЮТ-Батьківщина” у ще чинній ВРУ.  За прикладом колеги фракцію після оголошення партійного списку покинув і опозиційний нардеп  Вадим Коротюк. 

Їх кинули…

Крім них, “кинутими” керівництвом “Батьківщини” можна назвати Андрія Шкіля, Олега Білоруса, Павла Костенка, Сергія Шевчука, Віталія Коржа та інших старих кадрів.

Зазначимо, від експертів можна почути думки про те, що  формування списку “Батьківщини” – це “очищення” рядів від близьких соратників Тимошенко. 

Загалом, від деяких представників “Батьківщини” надходить інформація про те, що невдоволені готові бунтувати організовано.

“Є інформація про підготовку відкритого з’їзду, на якому буде прийняте звернення до Юлії Тимо­шенко. Є ті, хто готовий вийти до преси з інформацією про переворот у партії”, – пише “Комерсант-Україна” з посиланням на співрозмовника із політсили Тимошенко.

Водночас політрада “Батьківщини” заявила: “тим, для кого місце у списку дорожче за ідею, не місце в опозиції”. 

Юлія Тимошенко не бачила кінцевого варіанта списку! Про це сказав Сергій Власенко. Яценюк з Турчиновим доформовували список “Батьківщини” до останнього моменту. 

Нагадаємо, що поперед­ній варіант списку Турчинов обговорював із Тимо­шенко у лікарні минулого тижня. І для перельоту до Харкова навіть замовив чартерний авіарейс за 120 тис. грн!

Сьогодні невдоволені опозиціонери змальовують Тимошенко у образі царя, який  не відає, що робить його почет. Проте в будь-якому випадку альтернативний з’їзд навряд чи вдасться скликати.

Підуть на округи

Окрім висування від інших партій, “бунтівники” спробують свої сили і як самовисуванці.

“Дехто піде на округи. Але вже у статусі незалежних кандидатів, а це додатковий ризик для опозиції. Оскільки опозиційні кандидати конкуруватимуть між собою, статус кандидата від Об’єднаної опозиції в деяких округах може втратити свою вагу”, – каже Володимир Фесенко, політолог, керівник центру політичного аналізу “Пента”, інформує ТСН.ua.

Тому сьогодні слід чекати вже звичної ситуації, коли опозиціонери поборюють один одного. Безперечно, влада не омине такої чудової нагоди скористатись цим!

 

КОМЕНТАРІ
Тарас Березовець, політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta communications Олесь Доній, народний депутат України
- Бунт триває, бо занадто багато невдоволених людей, котрі опинились не лише поза партійним списком, але й поза мажоритарними округами. Це стосується як "дружніх" кандидатів, приміром, Кармазіна, Донія, так і "своїх", зокрема Шкіля, який потрапив на непрохідне місце, та Міщенка, який узагалі опинився фактично поза списком.Таку ситуацію можна пояснити тим, що йде "зачистка" партії новими вождями. Нове керівництво позбувається особистої гвардії Тимошенко - людей, які мали свою точку зору. Ситуація розвиватиметься так, що й надалі будуть публічні заяви невдоволених. Зрозуміло, жоден паралельний з'їзд вони скликати не зможуть. Але не виключаю того, що Тимошенко може внести окремі корективи у список. Інша річ, що для їх юридичного оформлення знадобиться ще один додатковий партійний з'їзд. Адже, за чинним законодавством, лише з'їзд має право висувати і подавати до ЦВК списки кандидатів у  народні депутати.  - Оскільки я людина позапартійна, то не можу мати жодних претензій до формування списку "Батьківщини".  Розвіялись ілюзії щодо Об'єднаної опозиції, адже в такому випадку потрібно було б справді об'єднати всіх провідних опозиціонерів. А так отримали партійний список із "союзниками", серед яких, попри все, є й багато достойних людей. У той же час зрозуміло, що прориву не сталося, список сформований  "тіньовим" способом і досі не відомо, хто його таким створив.  Список все одно набере певну кількість голосів, адже люди хочуть голосувати за опозицію. Проте бачимо, що у ньому виявились не нові обличчя, а люди з нікому не відомими іменами, креатури бізнесменів, і деяка частина  їх є прогнозованими "тушками". Скажу, що лише завдяки скандалу, який влаштував Юрій Гримчак за кілька годин до з'їзду "Батьківщини", зі списку вдалось "викинути" Катерину Лук'янову, що була разом із Луценком, проте перебігала на бік влади. Її пов'язують із групою Давида Жванії і відповідно -  Миколи Мартиненка. Про це ми знаємо, але ж є ще прізвища, котрі пролобіювали "помаранчеві олігархи", а ми про це не знаємо... Що стосується мажоритарних округів, то виникає враження, що кандидатури підбирались спеціально для програшу провладним кандидатам.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4553 / 1.6MB / SQL:{query_count}