Віктор Ющенко: спроба повернення

Оксана Дащаківська, виконавчий директор Львівської обласної громадської організації “Комітет виборців України”, – про шанси політичної сили третього президента і те, на чиї голоси вона розраховує

Оксана Дащаківська, виконавчий директор Львівської обласної громадської організації “Комітет виборців України”, – про шанси політичної сили третього президента і те, на чиї голоси вона розраховує

Після того як у 2001-му Віктор Ющенко створив блок “Наша Україна”, а в 2005-му перетворив його на партію, він спромігся втратити довіру українців та майже всі здобутки Помаранчевої революції. Нині він повертається з тим, з чим покидав велику політику, а саме – обливає брудом своїх колишніх соратників. Політичний бренд залишився.

Екс-президент презентував нове об’єднання патріотичних сил на базі “Нашої України”, до якого увійшли Українська Народна партія Юрія Костенка, Конгрес Українських Націоналістів та низка громадських організацій.

“Пошта” вирішила з’я­су­вати перспективи цієї нової “Нашої України” на парламентських виборах – 2012 у розмові з виконавчим директором Львівської обласної громадської організації “Комітет виборців України” Оксаною Дащаківською (на фото). 

– Пані Оксано, як ви оцінюєте такий ребрендинг “Нашої України” в нинішній ситуації,  коли її покинули відомі політики – Наливайченко, Огризко, Парубій?

– Загалом, “Наша Ук­раї­на” має досить тривалу й цікаву історію, однак свого часу вона зробила дуже багато помилок, як і всі партії влади. Тому  фактично розсипалась, незважаючи на те, що Наливайченко своєю персоною намагався її по-бойовому втримати. 

Можу передбачити, що риторика цього об’єднання, партії, якщо вона буде сформована, стане опозиційно опозиційною. Вона пробуватиме критикувати головним чином опозицію. У Галичині намагатиметься здобути голоси за рахунок національних цінностей, сподіваючись на те, що прихильники “Свободи” в ній розчарувались. Спробує на цьому електоральному полі здобути свої голоси.

– Як сприйматиметься Віктор Ющенко на чолі цього об’єднання?

– Персона Ющенка нині не має однозначного і позитивного схвалення  виборців. Суспільство повністю покладає на нього відповідальність за те, що не вдалося реалізувати надій, які виникли під час Помаранчевої революції. Вся риторика, яку використовує нині  Ющенко, зводиться до звинувачень Юлії Тимошенко, її політичної сили й опозиції в цілому в усіх негараздах.     

Однак для залучення виборців це неефективно. Тимошенко, звісно, можна в чомусь звинувачувати, але вона сама тепер – жертва і постраждала, тому більше звинувачень лягатиме на плечі самого Віктора Андрійовича. Думаю, що присутність Ющенка забиратиме голоси і зменшуватиме шанси його політичної сили. 

– Чи викликають довіру партії, що увійшли в об’єднання на базі “Нашої України”?

– Ми розуміємо, що йдеться про можливість створення “української правиці”. Це така мрія Ющенка, яку він намагався втілити ще в часи свого президентства.  

Однак не досить чіткою, невизначеною є ідеологія усіх політичних партій, зокрема й тих, які мали б входити до “української правиці”. Як би там не було, але це кланові партії, що відстоюють інтереси виключно бізнес-середовища, яке до них входить. Все це не дає підстав вірити в надзвичайний успіх такого проекту.

Дуже неоднозначною є партія КУН, бо, з одного боку, сповідує національні цінності, декларує їх, а з іншого, до неї входять представники бізнесу, які майже увесь час були при владі чи при людях у владі. Тому не будуть однозначно сприйматись опозиційними політиками.

Щодо УНП Костенка, то в ній приблизно така ж ситуація.  Насправді ця партія обрала дуже “правильні” цінності. Думаю, що колись вони грамотно працювали над своєю програмою. Одначе так і не змогли знайти свого виборця, точніше – таких виборців дуже мало.  Ця партія не має майбутнього, воно полягає лише в об’єднанні з іншими. Її позиції не дозволили взяти участі в Об’єднаній опозиції, тому вона намагатиметься реалізуватися в  об’єднанні  на базі “Нашої України”.

– Ви вже говорили про те, що “Наша Україна”  критикуватиме інших опозиціонерів, а як можуть складатись її відносини з Партією регіонів під час виборчої кампанії?

– Поява такої альтернативи об’єднаної опозиції “За Батьківщину”, а це в багатьох випадках саме так і подаватиметься, є досить вигідною для Партії регіонів, адже дозволить говорити про розподіл електорату, а значить – і зменшення кількості представників об’єднаної опозиції в майбутньому парламенті. 

Думаю, відносини з Партією регіонів так і складатимуться. “Нашій Україні” як мінімум ніхто не перешкоджатиме. Потрібно розрізняти ситуацію в Західній Україні та у всеук­раїнському масштабі. Розуміємо, що ця нова “Наша Україна” не становить загрози в Донецьку для Партії регіонів.

– А чи сприятиме Партія регіонів “Нашій Україні”?

– Тут, знову ж таки, можна говорити про всеукраїнський рівень та Західну Україну. В Галичині, думаю, заважати “Нашій Україні” не будуть. Тут  Партія регіонів не має ні належного людського ресурсу, ні потрібного впливу в органах місцевого самоврядування для сприяння іншим політичним силам.

– Які  шанси в “Нашої України” потрапити до парламенту? 

– Я не оцінювала б високо шанси “Нашої Украї­ни” потрапити до парламенту.

Навіть незважаючи на те, що український виборець украй непередбачуваний.

Виборча кампанія ще не розпочалась, але з огляду на тенденції, на те, як сприймають Ющенка, думаю, ця партія має досить незначні шанси потрапити до Верхов­ної Ради України. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1033 / 1.59MB / SQL:{query_count}